Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 28. února 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Draci Pars Šumperk vs SC Kolín 5:2

27.02.2021 - Draci Pars Šumperk vs SC Kolín 5:2 - Reportáž ze zápasu

Počasí

28.02.2021 - Neděle

Teplota: 7 / -1 - PoloJasno

01.03.2021 - Pondělí

Teplota: 8 / -1 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

HOKEJ: Šumperk vs Nový Jičín 7:0

18. listopadu 2017 - 22:54

Zpět na seznam článků

Reportáž ze zápasu

HOKEJ: Šumperk vs Nový Jičín 7:0

Draci Šumperk zdroj foto: V. Václavková - Draci Šumperk

V sotou 18. listopadu se měl odehrát dramatický přímý souboj o třetí místo v ligové tabulce. Šumperší Draci až v minulém kole přeskočili v pořadí svého dalšího soupeře, ovšem místo dramatu o výsledku rozhodla již první třetina. A vítězný gól vstřelil již v šesté minutě utkání Milan Ostřabský. Ten tak stylově oslavil malé výročí, když na den přesně před dvěma lety zaznamenal první kanadský bod v seniorské kategorii.

Šumperk vs Nový Jičín zdroj foto: Draci Šumperk - V. Václavková

O čisté konto v šumperské brance se pak podělili Vlastimil Lakosil s Reném Svobodou. Třemi kanadskými body se blýskli Daniel Vachutka s Jiřím Půhoným, jeden z nich si pak v závěru střihl i menší boxersko-zápasnickou výměnu názorů. Draci zůstávají v tabulce třetí, Hodonín totiž vyválčil ve Valašském Meziříčí titěrnou výhru 1:0.

21.kolo sobota 18.11.2017 Draci Šumperk - HC Nový Jičín7:0(4:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 6. Ostřanský (Lehečka, Fischer), 9. Řezáč (Vachutka, Půhoný), 13. Půhoný (Cink), 20. Vachutka (Sedlák, Cink), 29. Kovařík (Králík, Schejbal), 44. Půhoný (Vachutka, Cink), 54. Fischer (Štáva). Rozhodčí: Volf - Holibka, Zedník. Vyloučení: 6:6, navíc Janiczek (NJI) trestné střílení a Adamík (NJI) 10 minut zásah v oblasti hlavy a krku. Bez využití. Diváci: 800.

Šumperk:L akosil (21. Svoboda) – Gewiese, Procházka, Řezáč, Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Sedlák – Muller, Králík, Skopal, Půhoný, Ostřanský, Novosad, Lehečka, Vymazal, Cink, Kovařík, Vachutka, Fischer

Šumperk vs Nový Jičín zdroj foto: Draci Šumperk - V. Václavková

Nový Jičín: Slovák (21. Kohn) – Adamík, Már, Hruška, Tomeček, Janiczek, Metelka – Palacký, Motloch, Chvostek, Palička, Kratochvíl, Gebauer, Bednář, Zedník, Podlaha, Sonnek, Slovák

tabulka zdroj: Draci Šumperk

Nástup šumperských hokejistů v první periodě byl famózní. Už v 6. minutě se prosadil Milan Ostřanský. Neuběhlo mnoho času a následným gólem se prezentoval Jakub Řezáč, který tak vsítil svojí první branku v drese Draků vůbec.

Na tento počin čekal od září loňského roku, kdy v Šumperku sehrál první mistrovský zápas s Technikou Brno. „My jsme jasně ukázali Jičínu už v první třetině, že tady nemají šanci. Po tom druhém gólu jsme začali hrát parádní hokej a všechno nám klapalo,“ prozradil Pavel Hulva trenér šumperského týmu. Draci vyhráli v první třetině jasně 4:0.

V prostřední části se prosadil Lubomír Kovařík a zápas směřoval k debaklu pro hostující mančaft. „Výhoda byla, že se všichni dostali do hry. Prostřídali jsme všechny formace, takže jsem rád, že si někteří zahráli, nebo naopak odpočinuli,“ vysvětlil kouč Šumperka.

Poslední část byla velice vyhrocená. Po brankách Půhoného a Fischera začali hostující hráči zbytečně atakovat výběr Draků. Zákeřným zákrokem se především provinil Vojtěch Adamík. „Zrovna jeho jsem měl v dorostu ve Vítkovicích a vím jaký je. Absolutně nerozumím, co tím chtěl vyřešit. Další potyčky byly zbytečné. Myslím si, že to Nový Jičín prostě neunesl,“ komentoval závěrečné dění Hulva.

Šumperk tedy porazil Ďábly z Nového Jičína 7:0. Utkání ovšem nedohrál Vlastimil Lakosil a Petr Gewiese. „Gewi má něco se zády, evidentně je to bolestivé, takže jsme to podle průběhu utkání zvážili. Vlasta Lakosil má natažený úpon, ale není to nic vážného, myslím si, že bude v pořádku“ prozradil trenér Draků. Ten navíc oznámil, že hráči Šumperka Müller, Skopal a Hroch budou mít vyřízené střídavé starty do Litomyšle. Poslední jmenovaný tam bude působit na rozehrání po zranění, první dva na získávání zkušeností.

 
 

Autor: red., Draci Šumperk - zdroj foto: Draci - Věra Václavková,Dominik Mihailescu, Jaroslav Svoboda

Fotogalerie

Draci Šumperk              zdroj foto: V. Václavková - Draci Šumperk

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

Přestupní terminál Šumperk

Přestupní terminál Šumperk

Fotek: 21
Přidáno: 16.11.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.