03.05.2024 - Sraz a soutěž historiských vozidel - Na zábřežském...

Teplota: 21 / 11 - Přeháňky-Déšť

HOKEJ: Šumperk vs Opava 5:6p

22. února 2024 - 08:40

Šumperk vs Opava zdroj: DŠ

Středeční utkání (21.února) mezi Šumperkem a Opavou nabídlo infarktovou podívanou. Gólové hody, bitka, spoustu přesilových her ale i děsivá srážka hostujícího hráče s rozhodčím nenechala v klidu snad ani jednoho přihlížejícího hokejového nadšence. Opavští hráči i ve čtvrtém střetu ukázali svoji kvalitu, když ve strhujícím druhém dějství dokonali obrat z 2:1 na 2:4. Draci se ale naštěstí z této ledové sprchy nesesypali a v závěrečné třetině doslova vstali z popele. Po trefách Ondreje Šišoláka a Tomáše Minaříka vystřelil domácímu týmu prodloužení Alex Nilsson. V pětiminutovém nastavení pak domácí sice dokázali ubránit oslabení, jenomže krátce po něm se šumperská trojice rozhodla nevystřídat a tuto chybu potrestal hostující Jan Vašenka. Divokou přestřelku tak nakonec urvala Opava.

Draci Pars Šumperk - Hokejový klub Opava s.r.o. 5:6p (2:1, 0:3, 3:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 16. Müller (Vachutka), 18. Polách (P. Kubíček, Danielčak), 41. Šišolák (Vachutka, J. Horký), 45. Minařík (Danielčak, Scheuter), 55. Nilsson (P. Kubíček, Tarnoczy) – 10. Kadula (Wendelín), 29. K. Stuchlík (Rousek), 32. Brada (Slusarczyk, Jak. Ludvík), 38. Krejsa (Brada), 50. Rousek (Vašenka, Adamec), 63. Vašenka (Štěpánek, Kadula). Rozhodčí: Gebauer – Vengřín, Vojtášek. Vyloučení: 6:6 navíc Foltýn (OPA) 5 min + do konce utkání. Využití: 2:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 694. Střely na branku: 37:39. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4, 4:4, 4:5, 5:5, 5:6.

Řekl po zápase:

Tomáš Sedlák (Draci Pars Šumperk): „Myslím si, že jsme nezačali vůbec špatně. První třetinu jsme hráli perfektně a díky tomu jsme vedli 2:1. Pak nám ale paradoxně zápas pokazila naše přesilovka. Celá hra se nám sesypala, Opava toho využila a dala nám tři góly. Za mě je obrovský plus, že jsme se z toho nesložili a pokaždé jsme dokázali vyrovnat. Co mě ale extrémně štve je, že tam jsou takové výpadky, které nedokážu pochopit. A co mě štve možná ještě víc, že tyto velké chyby dělají zkušení hráči, kteří by měli naopak zápasy rozhodovat a jít příkladem těm mladším. Nevím, jestli tu někteří hrají jenom na body, ale tohle rozhodně mančaft nedělá. Na ledě musí celý tým jezdit po držce a rvát se jeden za druhého. A je úplně jedno, kdo dal gól.“

Autor: red., Vanessa Vařeková - redakce DŠ