Teplota: 10 / 1 - PoloJasno

HOKEJ: Šumperk vs Poruba 7:1

25. listopadu 2017 - 23:24

Šumperk vs Poruba zdroj foto: Draci - Věra Václavková

Hokejisté Šumperka v rámci 23. kola nastoupili v sobotu 25. listopadu do utkání s Porubou. Hosté přijeli na led Draků jako lídři tabulky, takže se očekávalo, že budou hrát o krapet lepší hokej než výběr Pavla Hulvy. Opak byl ovšem pravdou.

Šumperku nahrála do karet dlouhá přesilová hra. Puškár hrubým zákrokem trefil Jakuba Schejbala, který na následky tohoto faulu nedohrál zápas. Draci si celý zápas v klidu drželi a po druhé periodě vedli 6:0. V další třetině ještě přidal gól Půhoný a šumperský zimák mohl pomalu slavit. Luka ve 47. minutě ještě upravil kosmeticky skóre na 7:1.

Poruba tedy odjela do Ostravy s prázdnou. Naopak Šumperk mohl slavit překvapivě vysoké vítězství.

Draci Šumperk - HC RT TORAX PORUBA 2011 7:1 (2:0, 4:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 7. Králík (Vymazal, Schejbal), 13. Sedlák (Cink, Půhoný), 23. Fischer (Lehečka), 25. Králík (Schejbal, Vymazal), 25. Cink (Gewiese, Půhoný), 32. Vymazal (Vachutka), 41. Půhoný - 47. Luka (Popela, Ballner). Rozhodčí: Held - Bubela, Zedník. Vyloučení: 5:5, navíc Puškár (POR) 5 + do konce zásah v oblasti hlavy a krku, Ollender (POR) 10 minut nesportovní chování. Využití: 2:0. Diváci: 950. Průběh utkání: 7:0, 7:1.

Šumperk: Lakosil - Gewiese, Procházka, Řezáč, Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Sedlák - Müller, Králík, Půhoný, Novosad, Lehečka, Vymazal, Cink, Kovařík, Hroch, Vachutka, Fischer. Trenér: Hulva.

Poruba: Kůdela (25. Kubáň) - Dresler, Slavík, Janota, Kaluža, Hryciow, Adam, Popela, Puškár - Ballner, Zachar, Fojtík - Finsterle, Káňa, Zdeněk - Luka, Haas, Jaroš - Ollender, Schwarz, Gelnar. Trenéři: Sršeň a Flašar.

tabulka zdroj: Draci Šumperk

Z kraje prvních minut musel rozhodčí Held řešit obtížnou situaci. Jan Puškár předvedl unfair zákrok proti Jakubovi Schejbalovi, kterého hodně tvrdě trefil do oblasti halvy a krku. Obránce tak po pár vteřinách zamířil do šaten. Draci sice dlouhou početní výhodu nevyužili, ale těsně po jejím vypršení se dostali do vedení. Před koncem první třetiny ještě dokázal skórovat Tomáš Sedlák a Draci vedli rázem 2:0

Poruba umí otáčet nepřiznivé stavy, ale to nechtěli domácí hráči dopustit. Hynek Kůdela proto již ve 25. minutě střídal po třech rychlých brankách. Šumperský zimní stadion byl na vlně. Šestý gól vstřelil Radek Fischer a Draci šli do šaten za stavu 6:0.

Uplynulo dvacetsedm vteřin a Půhoný přidal sedmý gól. Už bylo jasné, že to bude velký debakl. Výběr Pavla Hulvy už ovšem branku nedal. Naopak kosmeticky upravil Vladimír Luka. Skóre už se do konce třetiny nezměnilo a ovace na stadionu mohli vypuknout. Šumperk skalpoval lídra ligy HC RT TORAX Poruba výsledkem 7:1.

Autor: red., Dominik Mihailescu, foto: Draci - Věra Václavková

Šumperk vs Poruba          zdroj foto: Draci - Věra Václavková