HOKEJ: Šumperk vs Přerov 2:3

11. listopadu 2015 - 22:11

Draci doma bohužel neuspěli

ilustrační snímek archiv: VM

Šumperské Draky čekal po třech zápasech mimo vlastní stadion další stěžejní duel, ve kterém si Salith mohl polepšit v doposud nevýhodném postavení v tabulce.

Do Šumperku se vydal krajský rival Kučerova týmu HC ZUBR Přerov, nováček soutěže se vůbec neostýchal a se slušnou oporou fanoušků v zádech vyrukoval v útočném naladění. Hanáci po úvodních dvaceti minutách drželi těsné vedení 1:0, když jejich radost v 10. minutě zařídil Jiří Goiš. Hostům se povedl také vstup do druhé třetiny, v ní sice skórovali i Draci, ale před poslední třetinou to byl právě Přerov, kdo si užíval kladný výsledek 3:1.

Salith musel ve třetí části dohánět manko dvou zásahů. To stačil snížit na rozdíl jediného gólu nádhernou parádičkou Tomáš Fořt, ale žadný další Drak na něj nenavázal. Přerov tak ovládl druhé derby mezi draky a Zubry a bere ze Šumperku všechny body. Salith Šumperk – HC ZUBR Přerov 2:3.

Podrobnosti:Třetiny: 0:1, 1:2, 1:0.

Branky a nahrávky: 22. Roupec (Šebek, Půhoný), 50. Fořt (Vrdlovec, Zdráhal) – 10. Goiš (Popelka, Sedlák J.), 21. Šťastný (Pšurný, Dostálek), 32. Sikora (Sýkora, Ferenc). Rozhodčí: Přikryl – Hanzlík, Novák. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:1. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3.

Šumperk: Svoboda – Zdráhal, Sedlák T., Holík, Drtil, Prokop, Roupec, Petira – Brunec, Vrdlovec, Fořt – Kaut, Šebek, Půhoný – Haas, Plášek, Šimun – Ostřanský, Milfait

Přerov: Šimboch – Chmelíř, Grof, Vágner, Ferenc, Hořava, Sedlák J., Šnajnar, Běhal – Šťastný, Pšurný, Dostálek – Sikora, Sýkora, Stoklasa – Goiš, Matai, Popelka – Blinka, Král, Kovařík

ZUBR Přerov 2:3.

Autor: red., h.s.