Zdravotní indispozice řidiče během jízdy

24.04.2024 - Zdravotní indispozice řidiče během jízdy - Skončila...

23. srpna 2014 - 09:11

Jestřábi zdolali napodruhé Draky

HOKEJ: Šumperk  vs Prostějov 3:4

Šumperk vs Prostějov foto:sumpersko.net

V pátek 22. srpna nastoupil šumperský tým pod vedením Radka Kučery k již šestému přípravnému zápas před sezónou 2014/15. Tentokrát do Šumperku přijel tým z Hané LHK Jestřábi Prostějov. Draci chtěli napravit porážku z počátku týdne, kterou utržili na prostějovském ledě.

Šumperk vs Prostějov

Ve čtvrtek 21. srpna se Drakům nedařilo ani v Havířově, kdy těsně ztratili duel v Havířově. Páteční zápas v Šumperku byl dlouho vyrovnaný. Výsledkově ovládali hosté, domácí však ve třetí třetině dotáhli skóre na 3:3. Na prodloužení ovšem nedošlo, necelé dvě minuty před koncem určil výsledek utkání 4:3 pro Hanáky Michal Černý.

Podrobnosti: Třetiny: 1:2, 0:1, 2:1.

Branky a nahrávky: 10. Vrdlovec (Sedlák, Slávík), 44. Sedlák (Cink, Vachutka), 50. Moskal (Vrdlovec, Sedlák) – 3. Knesl (Belay), 11. Indra (Duba), 37. Skřivánek (Duba), 59. Černý (Venkrbec) Rozhodčí: Kika - Adamec, Matěj . Vyloučení: 2:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 550. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 3:3, 3:4

Šumperk: Koutský – Sedlák, Slavík, Holík, Drtil, Gewiese, Novotný, Beneš – Vrdlovec, Moskal, Staněk – Velecký, Plášek, Haas – Žálčík, Berger, Brunec – Vávra, Vachutka, Cink – Kužílek

Prostějov: Kocián – Švaříček, Roupec, Kaluža, Knesl, Malý, Vosátko, Jedlička, Skřivánek – Venkrbec, Luňák, Stejskal – Duba, Procházka, Kučera – Černý, Belay, Coufal – Kuchta, Indra, Kajaba

Fotogalerie přípravného zápasu

Ve 3‘ minutě první třetiny prostějovský Aleš Knesl zůstal osamocený před bránou a hned zkraje první části skóroval – 0:1. Řada přišla také na Salith, první druhé početní výhodě vyrovnal Daniel Vrdlovec na 1:1. Hosté reagovali opětovným návratem vedení, parádní přihrávku přesně před branku dostal Marek Indra, jehož střela zaplachtila za brankáře Koutského 1:2.

Druhá třetina měla opatrnější průběh, co do skóre počítaje. Naopak přituhlo v osobních soubojích. Čtvrtý gól duelu diváci spatřili až v 37‘ minutě, prostějovský Lukáš Duba poslal puk na modrou k Davidu Skřivánkovi a ten navýšil vedení na 1:3.

Salith nastoupil k poslední dvacetiminutovce s cílem dohnat dvoubrankovou ztrátu. Nejdříve slavil po naprosto přesné střele z mezikruží Tomáš Sedlák 2:3. Druhý krok ke splnění učinil Patrik Moskal, s brilantní příhrou od Daniela Vrdlovce na 3:3.

Souboj mezi Draky a Jestřáby mohl trvat ještě déle než šedesát minut, kdyby v 59. minutě nevyužil domácí chyby Michal Černý, jenž samotný před bránou pokořil Koutského 3:4. Jestřábi i napodruhé v duelu s Draky potvrdili zdařilou přípravu.

Radek Kučera, trenér Salith Šumperk: „První třetina od nás byla poměrně špatná, do utkání jsme příliš zdařile nevstoupili. Druha perioda se naopak nesla ve znamení nevyužitých šancí, vlastně jsme netrefili ani úplně odkrytou branku. Vše možná ještě víc mrzí, když výsledek klidně mohl vypadat jinak. Rozhodla hrubá chyba hráčů, kterým by se nic takového stávat nemělo.“

Tomáš Sršeň, LHK Jestřábi Prostějov: „Myslím si, že dnešní zápas byl daleko lepší než ten, co jsme odehráli s Draky v Prostějově. Bylo vidět hodně bruslení a napadání na obou stranách, takže se musela hra fanouškům líbit. Za výhru jsme moc rádi, pořád musíme přivykat prvoligovému tempu. Každý zápas se snažíme hrát, jak si řekneme. Hrajeme ale ještě každé utkání v pozměněné sestavě, na sehrání teprve přijde čas.“

Autor: red.,hs.,foto:sumpersko.net

Šumperk  vs Prostějov      foto:sumpersko.net