HOKEJ: Šumperk vs Třebíč 4:3

05. srpna 2015 - 07:36

Salith v přátelském utkání po nájezdech vyhrál nad SK Horácká Slávia

Šumperk vs Třebíč foto: sumpersko.net

Téměř čtyři stovky fanoušků si i přes tropické počasí, které v těchto dnech panuje, nenechalo ujít hokejový duel v útrobách zimního stadionu. V úterý 4. srpna dorazil jako premiérový letní soupeř Draků tradiční účastník první hokejové ligy – SK Horácká Slavia Třebíč.

Domácí unikli díky brance Daniela Vrdlovce do vedení, avšak Horácká brzy dorovnala. První třetina končila za stavu 1:1 a smírný výsledek svítil na tabuli i po čtyřiceti minutách hry, pouze v poměru 2:2.

Rozhodnout tak měla třetí třetina. V té padly dva góly. Za domácí si ho připsal Daniel Hroch a za hosty Charles Baldwin. Zápas skončil remízou 3:3.

Došlo tak na samostatné nájezdy, v nichž dominoval Šumperk. Zatímco Čeněk Novák postupně vychytal Čecha i cizince Klechu s Baldwinem, za domácí skóroval ve druhé sérii Aleš Půlpán a ve třetí pak i Daniel Hroch, který vystřihl divácky velmi efektivní tečku a domácí celek zvítězil.

Podrobnosti:Třetiny: 1:1, 1:1, 1:1.

Branky a nahrávky: 3. Vrdlovec (Hroch), 37. Vrdlovec (Slavík, Prokop), 59. Hroch (Vrdlovec) – 15. Baldwin (Kusko, Klecha), 26. Raška (TS), 55. Baldwin (Roupec). Rozhodčí: Kubičík – Adamec, Poruba. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. Diváci: 380.

FOTOGALERIE: Šumperk vs Třebíč

Šumperk: Novák – Drtil, Zítka, Vala, Prokop, Gewiese, Cívka, Slavík, Haloda – Haas, Vrdlovec, Hroch – Brunec, Milfait, Půlpán – Vaculín, Zajíc, Vachutka – Chlubna, Fusek, Langr - Buhaj

Třebíč: Svoboda – Čejka, Šaur, Šik, Přibyl, Troška, Šajnar, Peroutka – Vágner, Wasserbauer, Raška – Kusko, Čech, Švec – Beneš, Klecha, Baldwin – Roupec, Pokorný, Juráň

Libor Pivko a Radek Kučera foto: sumpersko.net

Radek Kučera, Salith Šumperk: „Dnes ještě zatím nemá cenu hodnotit, jak se hrálo nebo nehrálo, máme za sebou teprve první zápas. Jsme teprve čtvrtý den na ledě, co mě ale potěšilo, že hráči se na to vůbec nevykašlali. Je vidět, že jsou v plné zátěži, takže hráli až do úplného konce. Dnes mohli každopádně diváci sledovat i novou dvojici brankářů, chytajícího Čeňka Nováka doplnil ze Zlína příchozí na zkoušku Jan Čáp. Uvidíme, jak se kluci poperou o šanci, vše je ještě otevřené.“

Radek Novák, SK HS Třebíč: „Utkání skončilo 3:3 a výsledek odpovídá tomu, co se dělo na ledě. V defenzívě na obou stranách byly chyby a oba týmy je dokázaly potrestat, remíza je spravedlivá. Zapracovat se musí na všem. Zahraniční hráči s námi trénují pár dnů a potvrdili to, co ukazují na tréninku. Jsou navyklí hrát důrazný hokej.“

Autor: red.,h.s., foto: sumpersko.net