Teplota: 14 / 9 - Oblačno

HOKEJ: Šumperk vs Velké Meziříčí 4:3

17. října 2024 - 06:33

Šumperk vs Velké Meziříčí zdroj: FB DŠ

Výkon ve středu 16. října si šumperští hokejisté za rámeček rozhodně nedají. Na druhou stranu je ale třeba uznat, že na průběh zápasu se nikdo dál ptát nebude, podstatné jsou 3 body. Přesto se vítězství proti poslednímu celku východní skupiny nerodilo lehce. Draci sice začali skvěle a během prvních devíti minut vedli už 2:0, jenomže Velké Meziříčí ukázalo své kvality a zcela zaslouženě tento náskok smazalo. Šumperk ovšem nehodlal připustit jakékoliv selhání a během krátkého časového rozmezí si vzal dvoubrankové vedení zpět. Horáci se ale sympaticky nevzdali a gólem v poslední minutě utkání se postarali o pořádné drama. Nicméně všichni víme, že Draci dramatické závěry zvládají výborně a jinak tomu nebylo ani nyní. Těsné vítězství 4:3 tak přece jen uhájili.

Branky a nahrávky: 5. Minařík (Jenčovský, Tarnoczy), 9. Šišolák (T. Pospíšil, Rutar), 49. T. Handl (Scheuter), 54. Jenčovský (Andrle, Polách) – 33. Medek (A. Burian), 48. Kubiš (Jaša, Ambrož), 59. Jaša (Ondráček). Rozhodčí: Šico – Rychlý, Kučera. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 641. Střely na branku: 29:28. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2, 4:3, .

Šumperští Draci neponechali nic náhodě a do středečního utkání vstoupili velmi aktivně, což přineslo kýžené ovoce. V 5. minutě hry poslal domácí celek do vedení Tomáš Minařík, jenž dostal přihrávku zpoza brány do prostoru mezi kruhy a střelou z první se trefil přesně ke vzdálenější tyči.

Draci byli po první brance při chuti a o necelé čtyři minuty později se mohli radovat podruhé. Ondrej Šišolák konečně prolomil střeleckou smůlu a nádhernou, na milimetr přesnou, trefou k levé tyči rozradostnil místní fanoušky.

V dalším průběhu první dvacetiminutovky to však vypadalo, jak kdyby domácí hráči ze své hry polevili. Hostující Velké Meziříčí několikrát nepříjemně ohrozilo šumperskou bránu, v níž ale stál fantasticky připravený Denis Irgl, který koutouč za svá záda za žádnou cenu nepustil.

Hosté v závěru první třetiny vycítili šanci a na začátku druhého dějství se do toho pořádně opřeli. Postupně tak nad Draky získali herní i střeleckou převahu, kterou se všemi způsoby snažili přetavit v gól. A ten zcela zaslouženě přišel. Ve 33. minutě snížil náskok domácích na rozdíl jedné branky Robin Medek, který dělovkou od modré čáry prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

Tlak Velkého Meziříčí neustával ani ve zbytku druhé třetiny, veškeré slibné šance ale zůstaly nevyužity. Horáci se však kýženého vyrovnaní nakonec přece jen dočkali, a to ve 48. minutě. Během ní si Pavel Kubiš zkušeně počkal na bližší tyči a z ostrého úhlu nekompromisně zavěsil do odkryté části Irglovy svatyně.

Tvrdá dřina hostujícího celku ale vyšla vniveč, neboť si Draci bleskurychle vzali vedení zpět na svoji stranu. Perfektní práci odvedl Adam Scheuter, který nejprve objel bránu a poté se rychlou střelou pokusil překvapit hostujícího gólmana. Ten však nestačil až na důraznou dorážku jeho kolegy, Tobiáše Handla.

A v 54. minutě přišla na konto Velkého Meziříčí pořádná ledová sprcha. Šumperk se opět dostal do dvoubrankového vedení, a to zásluhou šikovné teče Mikuláše Jenčovského.

I přesto, že zbytek hrací doby ubíhal neuvěřitelným tempem, hosté flintu do žita rozhodně nehodili. Šestašedesát vteřin před koncem hrací doby ještě naposled zdramatizoval utkání Tomáš Jaša, následná powerplay už ale zázrak nepřinesla.

Šumperští hokejisté tak úspěšně zvládli další dramatický závěr a těsné vítězství 4:3 jim zajistilo plný bodový zisk.

Tomáš Sedlák (Draci Pars Šumperk): „Vůbec nechci omlouvat dnešní hru. Myslím si, že první deset minut bylo jasně našich. Za stavu 2:0 mi ale přijde, že se v našich hlavách stane to, že všichni najednou chceme dát gól. Druhá věc je, že máme šance odskočit na 3:0, abychom měli alespoň trochu klid, ale ne, my prostě přestaneme hrát. Pak jdeme do druhé třetiny a tam hrajeme katastrofálně. Vždyť jsme měli snad jen čtyři střely na bránu, a přitom hráče neustále nabádáme ke střelbě. Následně dá soupeř gól od modré a my se ještě strachujeme o výsledek. Upřímně jsem čekal, že Velké Meziříčí bude horší, přitom nehrálo vůbec špatně a mělo celý zápas dobrý pohyb. Chtěl bych ještě klukům opět poděkovat, že za stavu 2:2 bojovali, a nakonec to přece jen zlomili v náš prospěch. Nicméně takové zápasy jsou o nervy.“

Pavel Kubiš (HHK Velké Meziříčí): „Musím kluky pochválit za odvedený výkon. Chyběl nám gól k bodovému zisku, stejně jako proti Žďáru, což je velká škoda. Nerad mluvím o štěstí, soupeř byl prostě o ten jeden gól lepší. Přesto věřím, že takovéto výkony nás dovedou na správnou cestu a hlavně k bodovému zisku."

Autor: red., Vannesa Vařeková - redakce -DŠ

Šumperk vs Velké Meziříčí       zdroj: FB DŠ