12. srpna 2015 - 10:07

Draci si připsali první prohru

HOKEJ: Šumperk  vs Vsetín 1:5

Šumperk vs Vsetín foto: sumpersko.net

Šumperští hokejisté nastoupili v úterý 11. srpna ke druhému přátelskému utkání, které si nenechalo ujít před pět stovek diváků.

Salith Šumperk přivítal na domácím ledě druholigový VHK Vsetín. První dvacetiminutovka ještě skončila bez branek, druhá třetina přinesla dva góly. Pro fanoušky daleko větší podívanou nastolilo až prostřední dějství. Kromě faktu, že obě strany přitvrdily, začaly padat i branky. Taktéž do obou sítí. Nejdříve publikum tleskalo drakům ve žlutých převlecích, Kučerova parta už dokázala proměnit přesilovou hru a po zasunutí puku Markem Haasem do poloviny odkryté svatyně Salith vedl, psala se 22. minuta – 1:0.

přátelské utkání stav 1:0 foto: sumpersko.net

přátelské utkání Haas střela na branku foto: sumpersko.net

Vsetín však čekal s odpovědí jen něco málo přes minutu hracího času. Někdejší drak Lukáš Finsterle zůstal uvolněný sám před Čeňkem Novákem a bekhendem luxusně zavěsil – 1:1.

přátelské utkání srovnání na 1:1 foto: sumpersko.net

Valaši nezaspali a po bleskurychlém vyrovnání činili vše pro to, aby záhy dostali šanci uniknout do vedení. Při hře pěti proti pěti a ve 28. minutě poslal kus černé gumy do horní části šumperské klece Petr Dvořák, jenž dostrčil do brány původní pokus Tomáše Vávry – 1:2.

přátelské utkání stav 1:2 foto: sumpersko.net

Ve druhé polovině druhé třetiny hokej zůstal svižný, výsledkem budiž třetí trefa Valachů. Na konci 35. minuty zavěsil touš za pozdě reagujícího Nováka Tomáš Vávra, kterému přistrčil puk na hokejku Martin Kubo – 1:3.

přátelské utkání stav 1:3 foto: sumpersko.net

Za stejného stavu skončila druhá třetina.

Domácí museli v poslední třetině dotahovat. Dále padal kotouč pouze do šumperské svatyně, zásluhou Ambruze a Juríka. Valašský hokejový klub zvítězil hned v prvním mači poměrem 5:1, Salith musí premiérově konstatovat porážku. Jedinou branku domácích vstřelil Marek Haas.

Podrobnosti:Třetiny: 0:0, 1:3, 0:2.

Branky a nahrávky: 22. Haas (Sedlák, Vrdlovec) – 23. Finsterle (Žák), 28. Dvořák (Kubo, Vávra), 35. Vávra (Kubo, Řezáč), 57. Ambruz (Podešva, Žák), 58. Jurík (Daněk, Řezáč). Rozhodčí: Přikryl - Kubíček, Markovský. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:1. Diváci: 520. Průběh utkání: 1:0, 1:5.

Šumperk: Novák – Skopal, Zítka, Brunec, Vachutka, Drtil, Haas, Langr, Rusina, Fusek, Buhaj, Plášek, Gewiese, Bažant, Prokop, Milfait, Půlpán, Vrdlovec, Sedlák, Vaculín, Haloda, Zahradníček

Vsetín: Hromada – Žák, Hryciow, Báchor, Řezáč, Žabčík, Štědrý, Zúbek, Jurík, Kolařík, Kubo, Dvořák, Vávra, Vítek, Ondráček, Podešva, Finsterle, Daněk, Ambruz

FOTOGALERIE: Šumperk vs Vsetín

Řekli po zápase:

Libor Pivko, asistent trenéra Salith Šumperk: "Zápas jsme nezačali špatně, kluci měli pár dobrých šancí, ze kterých mohl padnout gól. Chleba se lámal ve druhé třetině, kdy jsme sice vedli, ale soupeře náš tým vlastními chybami dostal do hry. Přišly tři obrovské hrubky, což se v normálním mistrovském zápase v žádném případě nemůže stát. Přesilovek pár bylo, ale pořád je na čem pracovat. Tým se skládá a pořád testujeme spoustu mladých kluků. O příchodu dalších jmen se fanoušci samozřejmě zavčas dozvědí."

Luboš Jenáček, trenér VHK Vsetín: "Věděli jsme, že v Šumperku se velmi těžce hraje, už po zkušenostech z druhé hokejové ligy z dřívějších let. Draci určitě měli v utkání své šance, ale výborně nás podržel brankář Petr Hromada. My navíc byli velice efektivní v zakončení, šance jsme dokázali zužitkovat. Přestože přišlo z naší strany hodně vyloučení, kluci stále hráli pozorně dozadu. Velké závěry ovšem z dnešního střetnutí dělat nemůžeme, je občas v přípravě pravidlem, že tým z nižší soutěže pořaží mančafty z vyšší ligy."

Autor: red.,h.s., foto: sumpersko.net

Šumperk vs Vsetín               foto: sumpersko.net