HOKEJ: Šumperk vs Vsetín 4:2

01. února 2017 - 21:36

Draci ukončili sérii Valachů v podobě čtrnácti výher za sebou

Šumperk vs Vsetín foto: sumpersko.net

O parádní hokejovou podívanou se postaral Šumperk a Vsetín v rámci 38. kola druhé hokejové ligy.  Ve středu 1. února přivítali Draci na domácím ledě svěřence Jiřího Dopity.

Favorit z nejvyšší příčky tabulky vedl po prvních dvaceti minutách rozdílem jedné branky, s koncem druhé třetiny ale bylo na domácí tribuně mnohem veseleji. Daniel Vachutka dvakrát po sobě zužitkoval přesilovou hru pět na tři, před sirénou jej gólem napodobil Zdeněk Novosad. Draci nesli do závěrečné části hubený, ale o to důležitější náskok 3:2. I když svěřenci Jiřího Dopity činili vše možné, aby Hynka Kůdelu potřetí překonali, z dalšího gólu se radovat nemohli. Šumperk naopak jeden přesný zásah přidal, ukončil sérii Valachů v podobě čtrnácti výher za sebou a fantasticky porazil Vsetín 4:2! Draci zůstávají na třetím místě.

Branky a nahrávky: 28. Vachutka (Sedlák, Dril), 29. Vachutka (Sedlák), 39. Novosad (Králík, Sedláček), 53. Fischer (Janota) – 8. Kucharczyk (Luka, Jeník), 24. Hrazdira (Janáček, Hryciow). Rozhodčí: Šutara – Rychlý, Vengřín. Vyloučení: 12:12, navíc Fišera (SUM) 10 minut OT . Využití: 2:2. Průběh utkání: 0:2, 4:2.

Šumperk: Kůdela – Adam, Sedlák, Řezáč, Ďurkáč, Fišera, Drtil, Janota – Matějka, Vymazal, Vachutka – Sedláček, Králík, Novosad – Cink, Hroch, Fischer – Ostřanský, Langr.

Vsetín: Šurý – Jeník, Mojžíš, Hryciow, Janáček, Čech, Teper, Stuchlík, Kobylík – Hořanský, Kucharczyk, Luka – Kolařík, Hrazdira, Zúbek – Kajaba, Šilhavý, Čuřík – Finsterle, Pokorný, Vítek.

FOTOREPORTÁŽ: Šumperk vs Vsetín

Hokejisté Šumperka a Vsetína proti sobě nastoupili k poslednímu vzájemnému utkání základní části. Dosavadní bilance hovořila výrazně ve prospěch Vsetína, Draci tedy měli o motivaci postaráno. Družina Aleše Flašara navíc toužila uhájit třetí místo tabulky.

tabulka zdroj: Draci Šumperk

Začalo se velmi aktivně, běžela teprve 2. minuta zápasu, když Šumperk dostal možnost hrát první přesilovou hru. Jenže hozenou rukavici nezužitkoval. Po několika okamžicích ve čtyřech mužích na obou stranách vyzkoušel početní převahu také hostující celek. A Valaši se na rozdíl od Draků mohli radovat. V průběhu 8. minuty Radim Kucharczyk zakončil luxusní kombinaci Vsetína, žlutozelení sehráli ťukec prakticky do poloviny prázdné klece, Kůdela na kotouč nedosáhl – 0:1.

Rozhodčí v první třetině tresty rozhodně nešetřili, dále za katr poslali třeba Šilhavého, Sedláčka či Finsterleho. Severomoravané ale nedostali puk do zařízení ani v situaci, kdy hráli ve čtyřech proti třem. Buď puk letěl mimo tři červené tyče, nebo byl na správném místě připravený brankář Šurý. Rozjařené emoce postupně mírně vychladly, úvodní dějství končilo těsným vsetínským vedením 1:0.

Jestliže závěr úvodní periody proběhl v poklidném a méně atraktivním tempu, to samé se nedalo tvrdit o druhé třetině. Už na jejím počátku zvedal Valašský hokejový klub ruce podruhé nad hlavu, obránce Janáček poslal střelu z dálky, jeho pokus ještě tečoval před Kůdelou David Hrazdira, bylo to 2:0 pro Dopitův výběr. Leč Šumperští nehodili flintu do žita. Při rozjezdu 29. minuty otřásl zimním stadionem Daniel Vachutka, jenž zužitkoval přesilovku v poměru pěti proti třem – 1:2.

Stejný hokejista a z totožné pozice skóroval hned o pár mžiků později, taktéž v pěti pro třem. Daniel Vachutka procpal touš kolem Šurého levé tyčky a srovnal výsledek na světelné tabuli. Šumperk dokonce mohl uniknout do trháku, ale další zásah modrožlutých nemohl být uznán, bylo na něj totiž přihráno rukou. Mužstva přesto nekončila prostřední dvacetiminutovku za smírného stavu. Domácí posunul do vedení Zdeněk Novosad, ten překvapil Šurého v brankovišti a svatostánek jásal – 3:2.

Byl to právě Novosad, kdo předvedl na začátku třetí třetiny několik obětavých zákroků, navíc unikal společně se spoluhráčem do přečíslení dva na jednoho, jen těsně z toho nebyl gól. Branka nicméně padla z hole Radka Fischera. Drobný šumperský útočník překonal Šurého z pravé strany a Valaši měli velké problémy. Závěr střetnutí okořenila bitka mezi Danielem Hrochem a Dominikem Pokorným, rukavice pak sundával i šumperský zadák Fišera a hostující forvard Čech.

Draci fantastické vítězství uhlídali. Přerušili výherní sérii Vsetína a stali se teprve druhým týmem, který Robe porazil v základní hrací době!

Autor: red., M. Schwarz

Šumperk vs Vsetín                    foto: sumpersko.net