HOKEJ:Technika Brno vs Šumperk 2:5

25. srpna 2016 - 21:28

Přípravné utkání

Technika Brno vs Šumperk zdroj: FB Draci

Šumperský tým vycestoval ve středu 25. srpna na brněnský led. Loňský semifinalista druhé ligy sice začal lépe, už v 7. minutě poslal domácí skvadru do vedení Benýšek.

Draci ale dvěma rychlými góly ze závěru úvodní části strhli výsledek před první sirénou na svou stranu, když oslavovali Vachutka s Juríkem. A co víc, v prostřední třetině náskok rozšířil šumperský Ďurkáč. Kučerovi svěřenci pak naskakovali do třetí periody s vedením o jednu branku, jelikož druhý puk za Zavadilova tečoval brněnský Kozák. Modrožlutí nicméně drama nepřipustili, čtvrtou trefu Draků přidal v úvodu poslední třetiny Milan Ostřanský, pátým zásahem jej napodobil Michael Janota, a to gólem z přesilovky. Další změna ve skóre nepřišla, HC Technika Brno - Draci Šumperk 2:5.

Branky a nahrávky: 7. Benýšek (Čtvrtníček), 29. Kozák (Grman, Stehlík) – 17. Vachutka, 18. Jurík (Ďurkáč, Fischer), 24. Ďurkáč (Pavlovský), 43. Ostřanský (Janota), 51. Janota (Pavlovský). Rozhodčí: Antonín – Čelechovský, Mužíček. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:4. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:5.

Novák – Kupčík, Cívka, Švejda, Štancl, Grman, Šidák – Bustin, Benýšek, Brzobohatý P. – Buhaj, Stehlík, Matov – Biolek, Kozák, Čtvrtníček – Brzobohatý M., Grunwald, Florek – Fusek

Zavadil – Sedlák, Tomek, Janota, Drtil, Řezáč, Navrátil, Ďurkáč – Vachutka, Matějka, Fischer – Šimko, Ostřanský, Pavlovský – Cink, Hroch, Jurík – Hajšman

Ačkoli byla Technika výrazně lepší, tak i Draci dokázali zahrozit, ale Novák si svoji branku dokázal uhájit. Ve čtvrté minutě dostala Technika k dipozici přesilovou hru, ve které si dokázala vytvořit několik šancí, ale Zavadila se jim překonat nepovedlo. To se podařilo až Karlu Benýškovi v sedmé minutě, když po chybě Zavadila obkroužil jeho branku a zasunul puk za brankovou čáru.

Za zlom utkání by se dala považovat dvojnásobná přesilovka, která mohla trvat celkem 104 vteřin. Využít se ji podařilo Drakům již po jedenácti vteřinách. K odraženému kotouči se dostal Daniel Vachutka a poslal puk za brankovou čáru. O 93 vteřin později bylo srovnáno. Ďurkáčovu střelu od modré čáry tečoval David Juřík a do šaten se tak šlo za stavu 1:2 pro Draky Šumperk.

Druhá třetina začala tlakem šumperského celku. Kritickou minutou pro domácí celek se stala minuta čtyřiadvacátá. Nejprve nastřelil Janota tyčku a o chvíli později se k puku dostal Jakub Ďurkáč a bekhendovým blafákem překonal Filipa Nováka.

Snížit mohl Peter Bustin, ale před odkrytou brankou zaváhal. To ho nemuselo mrzet, protože o chvíli později vybojoval Stehlík puk, poslal jej na modrou čáru, odkud vypálil Adam Grman a jeho střelu tečoval Jiří Kozák. Místo toho, aby vstřelená branka nakopla Techniku, tak nastartovala Šumperk a ten do konce třetiny zatápěl před brankou Nováka.

Druhá třetina začala přesilovou hrou při vyloučení Petera Bustina a Šumperk opět rozjel svůj kolotoč. Nejprve Novák odolával, ale na teč Milana Ostřanského již nestačil. Snížit mohla Technika v osmačtyřicáté minutě, kdy se v přesilovce vykutálel kotouč z výstroje Zavadila, ale nikdo v sovím dresu jej nedokázal poslat za brankovou čáru.

Další šance pro Draky vznikla v jednapadesáté minutě, kdy dostal dvě minuty Štancl a přesilovku dokázal Šumperk využít. Pavlovský našel na modré čáře Michaela Janotu a ten svou střelu umístil přímo k levé tyči branky sov. Zmírnit výsledek mohl Jiří Čtvrtníček, ale nedokázal umístit ve velké šanci kotouč do branky. Technika tak podlehla Šumperku 2:5.

Roman Kaňkovský (HC Technika Brno): „Soupeř byl lepší, nám se celkem povedla druhá třetina. Jsme poučení, dnes těch chyb bylo prostě moc. Na tréninku zapracujeme na zlepšení.“

Radek Kučera (Draci Šumperk): „Dnes jsme dobře bruslili a navíc se nám povedlo využívat přesilovky, takže povedené utkání.“

Autor: red., Draci - M. Schwarz, K. Severa