Zdravotní indispozice řidiče během jízdy

24.04.2024 - Zdravotní indispozice řidiče během jízdy - Skončila...

08. ledna 2015 - 10:47

HC Slovan vysoko porazil Salith

HOKEJ: Ústí nad Labem vs Šumperk  8:3

ilustrační snímek zdroj foto:archiv

Ve středu 7. ledna pokračovala 41. kolem první hokejová liga. Draci zamířili na led tabulkového souseda z Ústí nad Labem. Případná výhra by Salithu dovolila upevnit náskok před Severočechy.

Slovan však neponechal klíčové klání náhodě a aktivně se pustil do boje. První třetina končila děsivým  skóre pro Šumperk 5:1. Za Salith poslal touš do sítě pouze Karel Plášek.

Příliš radostněji neodcházeli svěřenci Radka Kučery do kabin ani po skončení třetiny druhé, jejich soupeř držel vedení 7:3. Trefy Patrika Moskala a Marka Baila alespoň trochu zmírnily výsledek. Ústečtí v závěrečné třetině přidali ještě branku navrch a završili konečné vítězství na 8:3.

Podrobnosti:Třetiny: 5:1, 2:2, 1:0.

Branky a nahrávky: 5. Pohl (Merta), 7. Rod (Kolafa, Tůma), 13. Roubík (Rod, Kolafa), 17. Roubík (Rod, Kolafa), 19. Vávra (Budínský, Hanzl), 34. Gengel (Smetana, Brož), 38. Černý (Vávra, Hanzl), 55. Merta (Kloz) – 9. Plášek (Popelka), 33. Moskal (Žálčík, Staněk), 40. Bail (Berger, Holík). Rozhodčí: Doležal – Krátký, Svoboda. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 650. Střely na branku: 36:32. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:2, 7:2, 7:3, 8:3.

Ústí n.L.: Petrásek – Kolafa, Holomek, Brož, Vágner, Černý, Pohl, Smetana – Tůma, Roubík, Rod – Baránek, Kloz, Merta – Budínský, Hanzl, Vávra – Pořický, Řídel, Gengel

Šumperk: Zelenka (19. Koutský) – Sedlák, Starý, Holík, Drtil, Gewiese, Prokop, Novotný, Bail – Popelka, Haas R., Staněk – Žálčík, Plašek, Haas M. – Brunec, Vachutka, Rimmel – Berger, Moskal, Velecký

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): "Věděli jsme, že kdybychom tento zápas prohráli, tak bychom na předkolo play-off ztráceli už sedm bodů a byli bychom na tom hodně špatně. Získání tří bodů ze zápasu se Šumperkem bylo hlavní motivací pro kluky. K zápasu jsme si něco řekli a myslím si, že jsme předvedli bezvadný výkon."

Radek Kučera (Salith Šumperk): "Rozhodla první třetina, do které jsme nastoupili jako lajdáci. Pár šancemi jsme dokázali skóre zkorigovat, kvůli našim dalším hrubým chybám si Ústí nad Labem vedení s přehledem pohlídalo.Gólmana jsem po páté brance střídal já."

Autor: red.,h.s.

ilustrační snímek               zdroj foto:archiv