HOKEJ:Valašské Meziříčí vs Šumperk 2:0

13. října 2016 - 07:20

Drakům se sérii neporazitelnosti nepodařilo udržet

Valašské Meziříčí vs Šumperk zdroj: Draci Šumperk

Devátým kolem pokračovala ve středu 12. října druhá hokejová liga. Draci vycestovali na led Valašského Meziříčí. Třikrát po sobě slavili šumperští  plný zisk bodů do tabulky, ale čtvrtý pokus nedopadl. Diváci zápasu mezi Valašským Meziříčím a svěřenci Aleše Flašara pak příliš brankových situací kvitovat nemohli, jedinými přesnými střelci středečního večera na Valašsku se stali domácí Jakub Pořický a v závěru také Tomáš Brunec, který chvíli před koncem poslal kotouč do odkryté svatyně Šumperka. Ač byli modrožlutí několikrát blizoučko vyrovnání, vítězství v základní hrací době má v kapse soupeř, tři body zůstávají po výsledku 2:0 na Bobří hrázi.

Branky a nahrávky: 38. Pořický (Nedbálek), 60. Brunec. Rozhodčí: Netopil – Linhart, Kreprlík. Vyloučení: 6:5 + Sedlák (SUM), 10 minut OT - nesportovní chování. Využití: 1:0. Střely na branku: 30:22. Diváci: 400.

Valašské Meziřící: Plšek – Žabčík, Chroboček, Mikel, Nedbálek, Vydra, Báchor, Štědrý, Pernický – Dvořák, Kývala, Brunec – Pořický, Podešva, Studený – Kubo, Martiník, Baroš – Mar. Varga

Šumperk: Zavadil – Drtil, Sedlák, Janota, Navrátil, Řezáč, Ďurkáč, Tomek - Matějka, Vymazal, Vachutka - Sedláček, Ostřanský, Pavlovský - Cink, Hroch, Fischer - Langr, Brida

Úvodní část utkání se nesla hlavně v duchu přesilových her. Domácí zvládli sérii čtyř přesilovek bravurně a dokázali ubránit i oslabení s třemi hráči na ledě. To, že během první třetiny se více vylučovalo, než střílelo, utvrdil v závěru hostující Janota. Po první třetině se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Do druhé půle nastoupili Bobři jako polití živou vodou. Šumperk se takřka nedostával k puku a všechno diktovali domácí hráči v modrém. Jediné, co Bobry trápilo, byly skvělé zákroky gólmana Zavadila. Při vyloučení Janoty v polovině utkání začali tlačit Valaši ještě více, ale marně se snažili protlačit puk do brány. Nakonec to ale byli přece jen domácí, kteří zvedali ruce nad hlavu jako první, když v 38. minutě potrestal hákování Cinka parádní trefou Jakub Pořický. V posledních  vteřinách třetiny přišel ještě útok Šumperka, který sice skončil brankou, ale už po zaznění sirény. Po druhé půli tak vedli domácí 1:0.

Do závěrečné třetiny nastoupil naopak Šumperk s větším odhodláním něco udělat s nepříznivým skóre. Kde však nemohla obrana Valachů, tam byl připravený stoprocentní Plšek. S postupnými vteřinami se tempo hry zostřovalo, ale branky se dočkali fanoušci až opět na závěr. Když už Šumperští pokoušeli štěstí v power-play, odrazil se kotouč po vhazování v útočném pásmu tak nešťastně, že jen těsně neskončil v prázdné brance. Ke ztracenému puku však dostal jako první šumperský odchovanec Tomáš Brunec a nekompromisně potvrdil vítězství domácího mužstva 2:0.

Autor: red., M. Schwarz, R. Müller

Valašské Meziříčí vs Šumperk                                 zdroj: Draci Šumperk