Teplota: 14 / 9 - Oblačno

HOKEJ: Valašské Meziříčí vs Šumperk 4:1

13. října 2024 - 10:00

Valašské Meziříčí vs Šumperk zdroj: FB DŠ

Šumperští hokejisté si proti Valašskému Meziříčí vybrali zápas blbec. Špatný pohyb, tristní střelba a neproměněné přesilovky si vybraly svoji daň a v polovině utkání v sobotu 12.října Draci prohrávali už o tři branky. Trenéři Šumperka se do zápasu snažili vnést nějaký nový impuls a kromě přeskládání formací tak sáhli i k výměně gólmanů. Místo Marka Micky, který nepodal vůbec špatný výkon a několikrát své spoluhráče podržel, tak do brány nastoupil Denis Irgl. A tento tah se evidentně vyplatil. Draci se herně zvedli a dokázali snížit na rozdíl dvou branek. Jenomže to bylo ze strany hostujícího celku vše, víc jim fantastický brankář Ševců nedovolil.

Branky a nahrávky: 15. Vavřík (Hamřík, Půček), 17. Adámek (E. Pospíšil, Finsterle), 28. Adámek (Finsterle, Dluhoš), 60. Půček (Dluhoš, E. Pospíšil) – 37. Minařík. Rozhodčí: Janda – Bartek, Voznička. Vyloučení: 7:4. Bez využití. Diváci: 222. Střely na branku: 39:19. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.

Sobotní bitva ještě nestihla ani pořádně začít a rozhodčí už signalizoval první vyloučení. Po osmadvaceti sekundách hry si šel za podrážení na trestnou lavici odpočinout domácí Holiš. Šumperskému celku se ale přesilová hra vůbec nepodařila. Nejenže téměř nevystřelil na bránu, ale obrovský problém mu dělal i pouhý přechod do útočného pásma. Bobři skvěle napadali rozehrávku hostujících hráčů a první oslabení tak zvládli bez větších obtíží.

Hned po něm se navíc usadili v pásmu Draků a dlouhou dobu ohrožovali jejich bránu. Jenomže tu střežil skvěle připravený Marek Micka, který několika důležitými zákroky podržel svůj tým. V 9. minutě pak přišla celkem kuriózní situace, kdy se srazili hned tři hráči. Rozhodčí nakonec usoudil, že tuto srážku způsobil nedovoleným počínáním hostující Ostřanský, a tak si i Valašské Meziříčí zahrálo přesilovku.

Ta však neměla příliš dlouhého trvání. Po necelé minutě vyfasoval menší dvouminutový trest za nedovolené bránění Vaňo a aby toho nebylo málo, o další necelou minutu poslal domácí tým do tří Stodůlka. Bobři ale měli více štěstí než rozumu, neboť Draci dlouhou dvojnásobnou početní převahu trestuhodně zahodili.

Na první gól si místní publikum muselo počkat až do 15. minuty. Gólový účet otevřel domácí Michael Vavřík, který si najel do prostoru pravého kruhu a přesnou střelou ke vzdálenější tyči překonal Marka Micku.

Vstřelená branka dodala Bobrům potřebné sebevědomí a o téměř dvě minuty později se mohli radovat znovu. Střelecký pokus Erika Pospíšila ještě Micka dokázal zneškodnit, na následnou dorážku Lukáše Adámka už ale včas nezareagoval.

Hosté do druhého dějství vstupovali s dvoubrankovým mankem, které ovšem mohli poměrně rychle smazat, kdyby tedy proměnili další dvojnásobnou početní převahu. Drakům se ale bohužel lepila smůla na hokejky a po několika spálených tutovkách se náskok domácích ještě navýšil. Zde se tedy opět potvrdilo nepsané pravidlo nedáš, dostaneš. Lukáš Finsterle poslal do rychlého protiútoku Lukáše Adámka, který kličkou obelstil nejen šumperského obránce, ale i samotného gólmana. A to byl poslední varovný signál pro trenéry.

Draci nutně potřebovali nový impuls a jediné, co se v tento okamžik nabízelo, bylo vystřídat gólmany. A tak trenéři také učinili. Zatímco se Micka poroučel na střídačku, jeho místo mezi třemi tyčemi zaujal Denis Irgl.

A tento tah se hostům evidentně vyplatil. Ve 37. minutě ukázal Tomáš Minařík všem svým spoluhráčům, že když se chce, tak to jde. Ve středním pásmu nejprve získal kotouč, poté rychle otočil hru a po krásné samostatné akci překonal brankáře Ševců z bezprostřední blízkosti střelou nad beton.

Jak se ale později ukázalo, ze strany Šumperka to bylo vše. Hosté to sice sympaticky nevzdali a do poslední chvíle bojovali, na domácího gólmana už ale znovu recept nenašli. Definitivní tečku za sobotním utkáním pak udělal Jan Půček, který střelou do prázdné upravil výsledek na konečných 4:1.

Tomáš Sedlák (Draci Pars Šumperk): „Přijde mi to už hloupé, ale opět se budu opakovat. Pokud se nebudeme tlačit do brány, nezlepšíme střelbu a nezačneme proměňovat přesilové hry, kterých jsme dnes měli víc než dost, nebudeme vyhrávat. Že se k nám občas přikloní štěstí neznamená, že na naší straně bude pořád.“

Lukáš Plšek (HC Bobři Valašské Meziříčí): „Dnes musím jenom chválit, protože jsme doma porazili těžkého soupeře. Spíš než za výsledek jsem rád za to, jak jsme je porazili. Myslím si, že to dnes z naší strany bylo jedno z nejpovedenějších utkání. Jedinou kaňkou je naše disciplína. Kdyby to Šumperku víc lepilo, tak by to mohlo dopadnout jinak.”

Autor: red., Vannesa Vařeková - redakce -DŠ

Valašské Meziříčí vs Šumperk   zdroj: FB DŠ