HOKEJ: Vsetín vs Šumperk 3:4

19. srpna 2015 - 00:07

Salith přemohl Valašský Hokejový Klub

ilustrační snímek zdroj foto:archiv

Pakliže šumperští fanoušci čekali na přísun dalších akvizic, dočkali se během úterního utkání 18. srpna  se Vsetínem. Kromě cizince v brankovišti v podobě Brandona Maxwella z Pardubic, nastoupili za Salith i Jiří Půhoný, Daniel Voženílek, Tomáš Fořt a další.

Také zásluhou noviců Draci na Lapači Valachům spláceli porážku z minulého týdne. Ještě před polovinou základní hrací doby skóroval dvakrát ostrostřelec Daniel Vrdlovec, aby po následných trefách Tomáše Fořta a Daniela Vachutky Šumperští vedli již 4:1. S takovým skóre začala třetí třetina. V poslední třetině Valaši korigovali na 3:4, avšak tím pohyb ve výsledku končil. Draci napodruhé Vsetín porazili.

Podrobnosti:Třetiny: 0:2, 1:2, 2:0.

Branky a nahrávky: 28. Ondráček (Vítek, Matula), 50. Hryciow (Vaněk), 60. Ambruz (Jurík) – 1. Vrdlovec (Geweise), 14. Vachutka (Voženílek), 26. Vrdlovec (Geweise), 37. Fořt (Vachutka, Voženílek). Rozhodčí: . Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 1022. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 3:4.

Vsetín: Plšek – Žák, Hryciow, Báchor, Vrba, Žabčík, Řezáč, Štědrý – Zúbek, Vaněk, Kolařík – Finsterle, Dvořák, Vávra – Vítek, Ondráček, Matula – Jurík, Daněk, Ambruz

Šumperk: Maxwell – Drtil, Gewiese, Haloda, Prokop, Drtina, Rusina, Zítka, Slavík – Haas, Vrdlovec, Hroch, Brunec, Milfait, Půlpán, Ostřanský, Šimun, Půhoný, Fořt, Voženílek, Vachutka, Vosyka.

Luboš Jenáček (VHK Vsetín): „Každý zápas je jiný a dnes šance, oproti minulému střetnutí, proměňoval soupeř a ne my. Hlavní rozdíl vidím v přechodu do útočného pásma, kdy my na takovou rychlost nejsme zvyklí a činí nám problémy. Ke konci zápasu jsme se nicméně chopili šance a snížili stav, ale soupeř si stav zkušeně pohlídal. Nutno podotknout, že celý zápas se hrál v lehké mlze.“

Libor Pivko foto: sumpersko.net

Libor Pivko (Salith Šumperk): „První třetina od nás nebyl zdaleka ideální, i když jsme vedli o dva góly, byly tam mezery. Postupně jsme se zlepšovali a zvýšili náskok, ovšem soupeř předváděl výborný výkon, využil naši pasivitu a snížil na rozdíl jedné branky. Pořád máme hodně co zlepšovat.“

Autor: red., h.s.

ilustrační snímek               zdroj foto:archiv