Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 19. ledna 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Nové zkušební otázky v autoškolách lépe připraví

18.01.2022 - Nové zkušební otázky v autoškolách lépe připraví -...

Počasí

19.01.2022 - Středa

Teplota: 0 / -4 - Zataženo

20.01.2022 - Čtvrtek

Teplota: 1 / -3 - Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

Hasiči Olomouckého kraje převzali celostátní medaile

22. října 2019 - 19:44

Zpět na seznam článků

Za věrnou službu

Hasiči Olomouckého kraje převzali celostátní medaile

předání ocenění zdroj foto: HZS OLK

Při záchraně ostatních nasazují vlastní život. Svému povolání zasvětili profesní kariéru a často i svůj volný čas. 

V úterý 22. října si jako poděkování za svou věrnou službu převzali příslušníci Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje celostátní medaile „Za věrnost II. a III. stupně“. Uznání bylo uděleno třiatřiceti příslušníkům. Dalšími třemi medailemi Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje byli oceněni nadstrážmistr Martin Plšek, Milena Sobotková a Radek Hlavinka.

Součástí aktu byl také slavnostní slib dvanácti nových příslušníků. Ceremoniál se uskutečnil v Mervartově a Bajákově slavnostní síni na zámku v Přerově.

slavnostní předání zdroj foto: HZS OLK

Medaili HZS ČR „Za věrnost II. stupně" si z rukou náměstka generálního ředitele Hasičského záchranného sboru České republiky pro IZS a operační řízení brigádního generála Františka Zadiny a krajského ředitele HZS Olomouckého kraje plukovníka Karla Koláříka převzalo šestnáct příslušníků, kteří působí ve sboru na různých pozicích. „Tyto medaile jsou udělovány za příkladné plnění služebních povinností ve spojení s dobou trvání služebního poměru v délce dvacet a více let. Mezi oceněnými byl například velitel stanice ve Šternberku nadporučík Josef Slinták či velitel stanice v Lipníku nad Bečvou nadporučík Zdeněk Suchánek, kteří se na území našeho kraje mimo jiné podíleli na řízení a řešení mnoha rozsáhlých mimořádných událostí, například bleskových povodní,“ uvedla tisková mluvčí HZS Olomouckého kraje Lucie Balážová.

slavnostní předání zdroj foto: HZS OLK

Medaili HZS ČR „Za věrnost III. stupně" si převzalo sedmnáct příslušníků. „Tyto medaile jsou udělovány za příkladné plnění služebních povinností ve spojení s dobou trvání služebního poměru v délce deset a více let. Medaili si převzal například nadstrážmistr Bruno Šolc z litovelské stanice, který se v minulosti účastnil záchranných prací po povodních v roce 2006. Uznání dostal také poručík Marek Slíva, který pracuje na územním odboru v Jeseníku a je aktivním členem komise pro zavádění bezpilotních systémů v rámci HZS ČR,“ uvedla mluvčí.

slavnostní předání zdroj foto: HZS OLK

Dále byly předány tři medaile HZS Olomouckého kraje. První medaili udělil krajský ředitel nadstrážmistru Martinu Plškovi ze stanice Přerov za dlouhodobou vzornou reprezentaci našeho sboru v disciplínách TFA nejen doma, ale i v zahraničí. Ocenil tak jeho úspěchy, například letošní zisk zlaté medaile na soutěži The British Firefighter Challenge v Anglii či stříbro na soutěži Firefighter Combat Challenge v Německu. Martinovi se dařilo i na domácí půdě, když letos obsadil třetí příčku na českém mistrovství v TFA v Plzni.

Další dvě medaile obdrželi zástupci dobrovolných hasičů, a to Milena Sobotková a Radek Hlavinka. „Milena Sobotková působí jako starostka okresního sdružení hasičů Šumperk. Radek Hlavinka je starostou okresního sdružení hasičů Přerov a také je velitelem sboru dobrovolných hasičů v Troubkách. Medaile jim byly uděleny za dlouholetou vynikající spolupráci s Hasičským záchranným sborem Olomouckého kraje, o kterou se zasloužili svým osobním přístupem a vysokým pracovním nasazením,“ sdělila Lucie Balážová.

Autor: red., Lucie Balážová, zdroj foto: HZS OLK

Fotogalerie

předání ocenění            zdroj foto: HZS OLK

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Zima v Jeseníkách 2021

Zima v Jeseníkách 2021

Fotek: 18
Přidáno: 19.12.2021

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Fotek: 73
Přidáno: 11.11.2021

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Fotek: 74
Přidáno: 11.11.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.