Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 19. července 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

V Rejcharticích se opět staví andělská letka

19.07.2019 - V Rejcharticích se opět staví andělská letka -...

Počasí

19.07.2019 - Pátek

Teplota: 26 / 14 - Zataženo

20.07.2019 - Sobota

Teplota: 30 / 15 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Hasiči: Platí výstraha před nebezpečím požáru!

22. července 2015 - 05:37

Zpět na seznam článků

V Olomouckém kraji platí od úterý 21. července výstraha meteorologů před nebezpečím požárů

Hasiči: Platí výstraha před nebezpečím požáru!

ilustrační snímek zdroj foto:archiv

Podle meteorologů budou teploty opravdu vysoké, ve středu se očekává, že teploty na mnoha místech překročí 34 °C. Hasiči v našem kraji v posledních dnech vyjíždí častěji k požárům trávy, travních porostů, lesních porostů a hrabanky.

Požáry však hrozí nejen v přírodním prostředí (v lesích, na lukách, na polích, apod.), ale také ve městech. „Při požárech na lukách a v lesích je zejména v těchto dnech důležitá všímavost občanů. Čím dříve je požár ohlášen, tím méně se rozšíří a napáchá menší škody,“ upozorňuje mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková.

Krchleby - díky včasnému zásahu hasičů se uchránily statisícové škody zdroj foto: HZS Ok

Teplé a suché počasí, které má panovat do konce týdne, zvyšuje riziko vzniku požárů. Oheň v přírodě se může velice snadno vymknout kontrole a napáchat značné majetkové a ekologické škody. „Je proto nutné, aby občané při pohybu v lese a vůbec v přírodním prostředí dodržovali základní pravidla, která omezí riziko vzniku požárů. Ve volné přírodě se vyhněte použití otevřeného ohně,“ varuje Vladimíra Hacsiková.

Při extrémním počasím, teplotami vyprahlých ulicích měst a vesnic Olomouckého kraje hrozí, stejně jako v přírodním prostředí, zvýšené riziko vzniku požárů. Ve městech hrozí zpravidla stejné iniciátory požárů jako v přírodním prostředí (cigarety, zápalky, vařič apod.). „Pokud se situace vymkne kontrole, volejte hasiče na tísňové linky 150 nebo 112,“ doplňuje Vladimíra Hacsiková.

Autor: red., V. Hacsiková

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto:archiv

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.