Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 25. února 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

VIDEO. Policejní honička v Litovli

25.02.2021 - VIDEO. Policejní honička v Litovli - Zdrogovaný řidič...

Počasí

25.02.2021 - Čtvrtek

Teplota: 12 / 4 - Jasno

26.02.2021 - Pátek

Teplota: 12 / 2 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Hasiči během čtyřiadvaceti hodin zasahovali na Olomoucku u 14 dopravních nehod

05. prosince 2012 - 14:22

Zpět na seznam článků

Z nich dvě skončily tragicky

Hasiči během čtyřiadvaceti hodin zasahovali na Olomoucku u 14 dopravních nehod

DN u obce Týneček zdroj foto:HZS Ok

Během včerejšího vydatného sněžení s následným namrzáním vozovky vyjížděli profesionální i dobrovolní hasiči celkem čtrnácti dopravním nehodám. Bohužel u dvou událostí došlo k tragickým koncům.

V úterý 4. prosince převzala linka tísňového volání informaci o dopravní nehodě osobního vozidla, které po kolizi zůstalo na boku v příkopu a uvnitř zůstaly zaklíněné osoby. Na místo operační středisko hasičů vyslalo krátce před půl devátou večerní jednotku profesionálních hasičů stanice Uničov posílenou o další dobrovolné hasiče Libina a Troubelice. Osobní vozidlo po kolizi zůstalo v příkopu, bohužel pod ním zůstala zraněná žena.

DN Troubelice

„Hasiči se k ní bezprostředně snažili dostat a převrátili vozidlo zpět na kola. Bohužel přivolaná lékařská pomoc zdravotnické záchranné služby u osoby po chvíli konstatovala zranění neslučitelná se životem. Další tři osoby v době našeho příjezdu již byly mimo vozidlo,“ uvedl tiskový mluvčí HZS Zdeněk Hošák.

Bohužel k další vážné dopravní nehodě s tragickým koncem vyjížděla profesionální jednotka požární stanice Olomouc dnes před půl devátou dopoledne. Linka tísňové pomoci převzala žádost o vyproštění osoby z havarovaného vozidla po střetu s nákladním automobilem.

„V době našeho příjezdu zde již zasahovala lékařská pomoc zdravotnické záchranné služby. Vozidlo bylo velmi silně destruováno a řidič neměl bohužel velké šance na přežití. Hasiči po skončení šetření Policii ČR provedli vyproštění těla zemřelé osoby pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení a předali jej pohřební službě,“ uvedl mluvčí Zdeněk Hošák.

DN Týneček

Z prvotního šetření vyplývá, že řidič vozidla Škoda Felicia, který jel ve směru od Olomouce na Šternberk, v uvedeném místě z dosud nezjištěných příčin vjel do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím nákladním vozidlem Tatra.

"Během nehody utrpěl řidič Felicie zranění neslučitelná se životem a na místě jim podlehl. Co bylo příčinou nehody je předmětem dalšího šetření. Doprava byla v místě nehody uzavřena v obou směrech a byla vedena na Tovéř. Od 10.30 hodin je již silnice průjezdná v obou směrech," uvedla tisková mluvčí policie Irena Urbánková.

Autor: red.,Z.Hošák,I. Urbánková zdroj foto:HZS Ok

Fotogalerie

DN u obce Týneček          zdroj foto:HZS Ok

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

Přestupní terminál Šumperk

Přestupní terminál Šumperk

Fotek: 21
Přidáno: 16.11.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.