Kostka srdce
Zde je místo pro Vaši reklamu
Kostka srdce
Úterý 10. prosince 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Řidič na Jesenicku se lekl srny a havaroval

10.12.2019 - Řidič na Jesenicku se lekl srny a havaroval - Dopravní...

Počasí

10.12.2019 - Úterý

Teplota: 4 / 0 - PoloJasno

11.12.2019 - Středa

Teplota: 1 / -3 - PoloJasno

šumpersko.net PF 2018

Hasiči kontrolovali „únikové herny“ v Olomouckém kraji

06. srpna 2019 - 11:26

Zpět na seznam článků

Nezjistily vážné nedostatky

Hasiči kontrolovali „únikové herny“ v Olomouckém kraji

ilustrační snímek zdroj foto: HZS OLK

V souvislosti s tragickým požárem v prostorách únikové hry na severu Polska na začátku ledna letošního roku vydalo vedení HZS ČR příkaz, aby se po celé České republice provedly mimořádné tematické kontroly v prostorách provozovatelů únikových her. 

Kontroloři Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje uskutečnili pět kontrol. Prověřili tak všechny registrované a fungující provozovny. „Zaměřili se na to, zda provozovatelé únikových her dodržují povinnosti, které jim ukládá zákon o požární ochraně a z něj vyplývající závazné předpisy. Zjišťovali například, zda má provozovatel dokumentaci o začlenění, jestli jsou označeny nouzové východy a směry úniku nebo jestli jsou trvale volné průchodné komunikační prostory únikových cest, přenosné hasicí přístroje a kontrolovali, zda jsou vhodně umístěné a provozuschopné. Zjišťovali, zda jsou funkční protipožární a bezpečnostní zařízení, například požární dveře nebo elektrická požární signalizace. Zajímalo je rovněž, zda provozovatel zajišťuje preventivní požární prohlídky a jestli se v provozovně dodržují technické podmínky a návody výrobků,“ uvedla tisková mluvčí HZS Olomouckého kraje Lucie Balážová.

Při kontrolách nezjistili žádné závažné nedostatky. „V jednom případě provozovatel nedoložil kolaudační souhlas. Nebylo tedy jasné, zda je stavba provozována v souladu se stavebním zákonem, proto byla v tomto případě věc podstoupena věcně a místně příslušnému stavebnímu úřadu,“ informovala tisková mluvčí.

Kontroly se obešly bez sankcí.

Autor: red., L. Balážová, zdroj foto: HZS OLK

Fotogalerie

ilustrační snímek      zdroj foto: HZS OLK

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.