Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 30. května 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

FOTO: Hasiči při výcviku zachraňovali sebevraha z jeřábu

30.05.2024 - FOTO: Hasiči při výcviku zachraňovali sebevraha z...

Počasí

30.05.2024 - Čtvrtek

Teplota: 24 / 10 - PoloJasno

31.05.2024 - Pátek

Teplota: 21 / 13 - Bouřky

Zde je místo pro Vaši reklamu

Hasiči likvidovali požár v Hanušovicích na Šumpersku

07. listopadu 2012 - 11:20

Zpět na seznam článků

Majitelka staršího rodinného domku stihla před plameny utéct

Hasiči likvidovali požár v Hanušovicích na Šumpersku

Hasiči likvidovali požár v Hanušovicích na Šumpersku zdroj foto:HZS Ok

Kouř z půdy starší patrové budovy – rodinného domku v Hanušovicích na Šumpersku, takovou informaci zpracovala linka tísňového volání po ohlášení oznamovatelem ve středu 7. listopadu v 02:35 hodin. „Dle podrobnějšího popisu se v objektu neměl nikdo nacházet a v půdních prostorech je uskladněno velké množství různého nespecifikovaného materiálu,“ uvedl tiskový mluvčí HZS Ok Zdeněk Hošák. 

Hanušovice

K pomoci s likvidací požáru operační středisko Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje vyslalo čtyři jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů. Z požární stanice profesionálních hasičů osádku prvního výjezdového vozidla a později doplněnou o vozidlo výškové techniky, za posílení dobrovolnými hasiči Hanušovice, Jindřichov a Staré Město.

„Mezi prvními k požáru dorazila místní jednotka hasičů z Hanušovic. Ta ihned zahájila průzkum v objektu a vyloučila přítomnost osob uvnitř hořícího objektu. Majitelka před nebezpečnými plameny stačila včas utéct do bezpečí. Střecha objektu zcela podlehla nebezpečnému počínání intenzivních plamenů. Hasičům jejich práci komplikovalo husté zakouření a velmi špatný přístup komplikující přiblížení se k ohnisku požáru. Po celou dobu a prakticky i v současnosti hasiči na místě stále zasahují v dýchací technice, je nutné uchránit hasiče před stále intenzivním hustým kouřem a nebezpečnými zplodinami hoření,“ uvádí podrobnosti k náročné akci mluvčí Zdeněk Hošák.

Hanušovice

Jednotky postupně provádí rozebrání vyhořelé střešní konstrukce o rozměrech zhruba 15 x 5 metrů. Dohledávají a dohašují menší ohniska požáru a zároveň také v průběhu zásahu ochlazovaly nedaleký vedlejší přístřešek. Dlouhý a náročný zásah vyžadoval nejen obměnu hasičů za ranních hodin, ale také dovoz další dýchací techniky. Celkově tak u požáru zasahovaly tři desítky hasičů.

Hanušovice

„Co je příčinou vzniku požáru a rovněž i výše škody bude dodatečně upřesněno. Na místě aktuálně pracuje vyšetřovatel příčin vzniku požáru,“ doplňuje informace Zdeněk Hošák.

Autor: red.,Z.Hošák, foto:HZS Ok

Fotogalerie

Hasiči likvidovali požár v Hanušovicích na Šumpersku  zdroj foto:HZS Ok

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

VESELENÍ šumperské školky

VESELENÍ šumperské školky

Fotek: 93
Přidáno: 24.05.2024

Gastro festival Jídlo na ulici

Gastro festival Jídlo na ulici

Fotek: 65
Přidáno: 18.05.2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Fotek: 109
Přidáno: 11.05.2024

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.