Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 22. ledna 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Šumperští zastupitelé vyhodnotí ceny města

22.01.2021 - Šumperští zastupitelé vyhodnotí ceny města - Ve...

Počasí

22.01.2021 - Pátek

Teplota: 6 / 4 - Zataženo

23.01.2021 - Sobota

Teplota: 6 / 1 - Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

Hasiči rozvážejí miliony kusů zdravotnického materiálu

23. března 2020 - 17:37

Zpět na seznam článků

Celkem již ze čtyř letadel

Hasiči rozvážejí miliony kusů zdravotnického materiálu

Hasiči rozvážejí miliony kusů zdravotnického materiálu zdroj foto: FB HZS ČR

Od soboty 20. března, kdy na letišti Václava Havla přistálo první letadlo se zdravotnickým materiálem na boj s koronavirem, pracuje více než sto příslušníků Hasičského záchranného sboru ČR na jeho vykládce, odvezení, roztřídění, nakládce a hlavně rozvozu všem, kteří ho potřebují.

Celkem už takto rozvezli hasiči materiál ze čtyř letadel. „Tři letadla přistála v Praze a zde hasiči zajišťovali společně s kolegy HZS Letiště Praha, zaměstnanci letiště a příslušníky PČR  vykládku letadla, jedno pak v Pardubicích, kde vykládku zajistila Armáda ČR a hasiči se pak zásob ujali až ve skladu v Opočínku,“ uvedla tisková mluvčí GŘ HZS Nicole Studená.

Primárně je nasazeno sedmdesát příslušníků Záchranného útvaru HZS ČR, tedy útvaru, který je předurčen k řešení rozsáhlých a dlouhodobých mimořádných událostí, které jsou nad rámec běžného výjezdu, není tak tedy ohrožena akceschopnost jednotlivých HZS krajů. S přepravou jim pomáhají čtyři příslušníci Školního a výcvikového zařízení HZS ČR a s manipulací ve skladu také příslušníci Hasičského útvaru ochrany Pražského hradu, Institutu ochrany obyvatelstva Lázně Bohdaneč a HZS Pardubického kraje. (celkem přes dvacet osob).

Matriál je přepravován pětatřiceti velkými nákladními automobily, opět převážně ze Záchranného útvaru HZS ČR, ale po jedné posádce (jednoho automobilu) pomáhají také hasiči z HZS Středočeského kraje a HZS Pardubického kraje. Dva automobily poskytlo také Skladovací a opravárenské zařízení HZS ČR. „Hasiči jsou nasazováni dle potřeby, tedy vždy, když je naloženo, rozvážejí, a to bez ohledu, zda je den či noc. Prioritou je dostat materiál co nejdříve ke všem, kteří ho potřebují. Zázemí a ubytování našli hasiči v prostorách vzdělávacího zařízení Policie ČR u Pardubic, což je velká pomoc a kolegům od policie velmi děkujeme,“ sdělila mluvčí.

V pondělí 23. března proběhlo na místě první střídání cca poloviny příslušníků, další je naplánováno na čtvrtek. „Práce rozhodně nekončí, další letadla očekáváme v nejbližší době,“ upřesnila Nicole Studená.

Autor: red., N. Studená - GŘ HZS ČR

Fotogalerie

Hasiči rozvážejí miliony kusů zdravotnického materiálu   zdroj foto: FB HZS ČR

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

Přestupní terminál Šumperk

Přestupní terminál Šumperk

Fotek: 21
Přidáno: 16.11.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.