Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 30. května 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

FOTO: Hasiči při výcviku zachraňovali sebevraha z jeřábu

30.05.2024 - FOTO: Hasiči při výcviku zachraňovali sebevraha z...

Počasí

30.05.2024 - Čtvrtek

Teplota: 24 / 10 - PoloJasno

31.05.2024 - Pátek

Teplota: 21 / 13 - Bouřky

Zde je místo pro Vaši reklamu

Hasiči rozvážejí miliony kusů zdravotnického materiálu

23. března 2020 - 17:37

Zpět na seznam článků

Celkem již ze čtyř letadel

Hasiči rozvážejí miliony kusů zdravotnického materiálu

Hasiči rozvážejí miliony kusů zdravotnického materiálu zdroj foto: FB HZS ČR

Od soboty 20. března, kdy na letišti Václava Havla přistálo první letadlo se zdravotnickým materiálem na boj s koronavirem, pracuje více než sto příslušníků Hasičského záchranného sboru ČR na jeho vykládce, odvezení, roztřídění, nakládce a hlavně rozvozu všem, kteří ho potřebují.

Celkem už takto rozvezli hasiči materiál ze čtyř letadel. „Tři letadla přistála v Praze a zde hasiči zajišťovali společně s kolegy HZS Letiště Praha, zaměstnanci letiště a příslušníky PČR  vykládku letadla, jedno pak v Pardubicích, kde vykládku zajistila Armáda ČR a hasiči se pak zásob ujali až ve skladu v Opočínku,“ uvedla tisková mluvčí GŘ HZS Nicole Studená.

Primárně je nasazeno sedmdesát příslušníků Záchranného útvaru HZS ČR, tedy útvaru, který je předurčen k řešení rozsáhlých a dlouhodobých mimořádných událostí, které jsou nad rámec běžného výjezdu, není tak tedy ohrožena akceschopnost jednotlivých HZS krajů. S přepravou jim pomáhají čtyři příslušníci Školního a výcvikového zařízení HZS ČR a s manipulací ve skladu také příslušníci Hasičského útvaru ochrany Pražského hradu, Institutu ochrany obyvatelstva Lázně Bohdaneč a HZS Pardubického kraje. (celkem přes dvacet osob).

Matriál je přepravován pětatřiceti velkými nákladními automobily, opět převážně ze Záchranného útvaru HZS ČR, ale po jedné posádce (jednoho automobilu) pomáhají také hasiči z HZS Středočeského kraje a HZS Pardubického kraje. Dva automobily poskytlo také Skladovací a opravárenské zařízení HZS ČR. „Hasiči jsou nasazováni dle potřeby, tedy vždy, když je naloženo, rozvážejí, a to bez ohledu, zda je den či noc. Prioritou je dostat materiál co nejdříve ke všem, kteří ho potřebují. Zázemí a ubytování našli hasiči v prostorách vzdělávacího zařízení Policie ČR u Pardubic, což je velká pomoc a kolegům od policie velmi děkujeme,“ sdělila mluvčí.

V pondělí 23. března proběhlo na místě první střídání cca poloviny příslušníků, další je naplánováno na čtvrtek. „Práce rozhodně nekončí, další letadla očekáváme v nejbližší době,“ upřesnila Nicole Studená.

Autor: red., N. Studená - GŘ HZS ČR

Fotogalerie

Hasiči rozvážejí miliony kusů zdravotnického materiálu   zdroj foto: FB HZS ČR

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

VESELENÍ šumperské školky

VESELENÍ šumperské školky

Fotek: 93
Přidáno: 24.05.2024

Gastro festival Jídlo na ulici

Gastro festival Jídlo na ulici

Fotek: 65
Přidáno: 18.05.2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Fotek: 109
Přidáno: 11.05.2024

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.