Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 30. května 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

FOTO: Hasiči při výcviku zachraňovali sebevraha z jeřábu

30.05.2024 - FOTO: Hasiči při výcviku zachraňovali sebevraha z...

Počasí

30.05.2024 - Čtvrtek

Teplota: 24 / 10 - PoloJasno

31.05.2024 - Pátek

Teplota: 21 / 13 - Bouřky

Zde je místo pro Vaši reklamu

Hasiči v kraji likvidovali čtveřici sobotních požárů

03. dubna 2016 - 08:12

Zpět na seznam článků

Hořela tráva a lesní porost

Hasiči v kraji likvidovali čtveřici sobotních požárů

Olomoucký kraj - vypalování trávy a lesních porostů zdroj foto: HZS Olk

Sobotní slunečný den a avizovaná nebezpečí s vypalováním suché trávy sebou přineslo i několikrát výjezd jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů v Olomouckém kraji. Zatímco v Olomouci chvíli před čtrnáctou hodinou likvidovala jednotka profesionálních hasičů menší požár trávy u kolejiště v Hodolanech za ulicí Tovární, opakem tomu byly chvíli poté dva větší požáru suché trávy, které se i díky silnějšímu větru rozšířily i do lesního porostu.  

Několik hasičských jednotek zamířilo v sobotu 2. dubna před čtrnáctou hodinou k požáru v Horním Štěpánově na Prostějovsku. Postupně k místu dorazili hasiči z profesionální stanice Konice a Prostějov a z řad dobrovolníků také hasiči Horní Štěpánov, Konice a Brodek u Konice. „Postupně obestoupili požářiště na ploše zhruba 100 x 50 metrů v lesním porostu. Z důvodu potřeb větší zásoby vody zajistili přepravu kyvadlově cisternami,“ uvedl tiskový mluvčí HZS Olomouckého kraje Zdeněk Hošák, který upřesnil: „Celkově pak požár zlikvidovali po zhruba dvou hodinách.“

Olomoucký kraj - vypalování trávy a lesních porostů zdroj foto: HZS Olk

Další z větších požáru, rovněž trávy s rozšířením i do lesního porostu, likvidovali profesionální a dobrovolní hasiči u Přerova, místní části Čekyně. Oznámení o viditelném kouři převzalo operační středisko hasičů chvíli před šestnáctou hodinou v sobotu 2. dubna. „U události se postupně vystřídalo celkem osm jednotek. V Penčicích místní jednotka zajistila čerpací stanoviště pro kyvadlovou přepravu vody v cisternách. Opět díky silnému větru došlo k postupnému rozšíření na plochu 100 x 200 metrů,“ informoval Zdeněk Hošák.

Ke čtvrtému požáru stejného charakteru vyjela jednotka profesionálních hasičů stanice Olomouc. „Oznamovatel v tísňovém hovoru popsal viditelné plameny nedaleko bývalé cihelny za ulicí Balcárkova,“ sdělil krajský mluvčí. Hasiči po dohledání místa likvidovali požár trávy na ploše 100 x 50 metrů. „Veškeré události spojené s požáry trávy a lesního porostu se naštěstí obešly bez zranění. Ve většině případů došlo k zahořením po nebezpečném vypalování. Výše škod nebyly prozatím určeny,“ dodal Zdeněk Hošák.

Autor: red., Z. Hošák

Fotogalerie

Olomoucký kraj - vypalování trávy a lesních porostů     zdroj foto: HZS Olk

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

VESELENÍ šumperské školky

VESELENÍ šumperské školky

Fotek: 93
Přidáno: 24.05.2024

Gastro festival Jídlo na ulici

Gastro festival Jídlo na ulici

Fotek: 65
Přidáno: 18.05.2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Fotek: 109
Přidáno: 11.05.2024

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.