Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 17. listopadu 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Světový den předčasně narozených dětí

16.11.2019 - Světový den předčasně narozených dětí - Oslaví...

Počasí

17.11.2019 - Neděle

Teplota: 15 / 10 - Oblačno

18.11.2019 - Pondělí

Teplota: 13 / 8 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Hasiči v kraji likvidovali čtveřici sobotních požárů

03. dubna 2016 - 08:12

Zpět na seznam článků

Hořela tráva a lesní porost

Hasiči v kraji likvidovali čtveřici sobotních požárů

Olomoucký kraj - vypalování trávy a lesních porostů zdroj foto: HZS Olk

Sobotní slunečný den a avizovaná nebezpečí s vypalováním suché trávy sebou přineslo i několikrát výjezd jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů v Olomouckém kraji. Zatímco v Olomouci chvíli před čtrnáctou hodinou likvidovala jednotka profesionálních hasičů menší požár trávy u kolejiště v Hodolanech za ulicí Tovární, opakem tomu byly chvíli poté dva větší požáru suché trávy, které se i díky silnějšímu větru rozšířily i do lesního porostu.  

Několik hasičských jednotek zamířilo v sobotu 2. dubna před čtrnáctou hodinou k požáru v Horním Štěpánově na Prostějovsku. Postupně k místu dorazili hasiči z profesionální stanice Konice a Prostějov a z řad dobrovolníků také hasiči Horní Štěpánov, Konice a Brodek u Konice. „Postupně obestoupili požářiště na ploše zhruba 100 x 50 metrů v lesním porostu. Z důvodu potřeb větší zásoby vody zajistili přepravu kyvadlově cisternami,“ uvedl tiskový mluvčí HZS Olomouckého kraje Zdeněk Hošák, který upřesnil: „Celkově pak požár zlikvidovali po zhruba dvou hodinách.“

Olomoucký kraj - vypalování trávy a lesních porostů zdroj foto: HZS Olk

Další z větších požáru, rovněž trávy s rozšířením i do lesního porostu, likvidovali profesionální a dobrovolní hasiči u Přerova, místní části Čekyně. Oznámení o viditelném kouři převzalo operační středisko hasičů chvíli před šestnáctou hodinou v sobotu 2. dubna. „U události se postupně vystřídalo celkem osm jednotek. V Penčicích místní jednotka zajistila čerpací stanoviště pro kyvadlovou přepravu vody v cisternách. Opět díky silnému větru došlo k postupnému rozšíření na plochu 100 x 200 metrů,“ informoval Zdeněk Hošák.

Ke čtvrtému požáru stejného charakteru vyjela jednotka profesionálních hasičů stanice Olomouc. „Oznamovatel v tísňovém hovoru popsal viditelné plameny nedaleko bývalé cihelny za ulicí Balcárkova,“ sdělil krajský mluvčí. Hasiči po dohledání místa likvidovali požár trávy na ploše 100 x 50 metrů. „Veškeré události spojené s požáry trávy a lesního porostu se naštěstí obešly bez zranění. Ve většině případů došlo k zahořením po nebezpečném vypalování. Výše škod nebyly prozatím určeny,“ dodal Zdeněk Hošák.

Autor: red., Z. Hošák

Fotogalerie

Olomoucký kraj - vypalování trávy a lesních porostů     zdroj foto: HZS Olk

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Spirituál kvintet koncertoval v Zábřehu

Spirituál kvintet koncertoval v Zábřehu

Fotek: 75
Přidáno: 31.10.2019

Benefiční koncert pro Pontis

Benefiční koncert pro Pontis

Fotek: 55
Přidáno: 28.10.2019

DŽEMFEST 2019 - III.

DŽEMFEST 2019 - III.

Fotek: 56
Přidáno: 21.10.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.