Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 04. března 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Do Retra míří legendární včelí medvídci

03.03.2024 - Do Retra míří legendární včelí medvídci - Pozvání...

Počasí

04.03.2024 - Pondělí

Teplota: 13 / 6 - SkoroJasno

05.03.2024 - Úterý

Teplota: 10 / 5 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Hasiči v kraji převzali medaile Za věrnost

01. prosince 2022 - 12:35

Zpět na seznam článků

Ocenění převzali i chlapci za záchranu života

Hasiči v kraji převzali medaile Za věrnost

slavnostní předání zdroj foto: HZS OLK

Při práci je často v sázce jejich vlastní život. Zachraňují, hasí, vyprošťují, pomáhají. Jako poděkování za věrnou službu si ve středu 30. listopadu převzali příslušníci Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje medaile HZS ČR Za věrnost I., II. a III. stupně. Uznání udělil generální ředitel Hasičského záchranného sboru České republiky čtyřiceti příslušníkům. Předána byla i medaile HZS ČR Za zásluhy o bezpečnost. Uděleno bylo rovněž sedm Medailí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje, z toho dvě byly předány krajským ředitelem za záchranu života a jedna za statečnost. Ceremoniál se uskutečnil ve Slavnostním sále Klášterního Hradiska v Olomouci.

Medaile HZS ČR Za věrnost II. stupně byla udělena devatenácti příslušníkům HZS Olomouckého kraje. „Tyto medaile jsou udělovány za příkladné plnění služebních povinností ve spojení s dobou trvání služebního poměru v délce dvacet a více let,“ uvedla tisková mluvčí HZS Olomouckého kraje Lucie Balážová. Medaili HZS ČR Za věrnost III. stupně byla udělena osmnácti příslušníkům. „Ocenění je udělováno za příkladné plnění služebních povinností ve spojení s dobou trvání služebního poměru v délce deset a více let,“ upřesnila mluvčí.

Dvě Medaile HZS Olomouckého kraje předal krajský ředitel Karel Kolářík za záchranu života, a to Janu Nesvadbovi a Danielu Kohoutovi. „Oba chlapci na konci října svou duchapřítomností a statečností pomohli kamarádovi Martinu Tkadlecovi, který při společné hře v areálu staré cihelny spadnul do odkryté jímky zatopené vodou. Díky jejich pohotovým reakcím zvládnul nebezpečnou a vypjatou situaci až do příjezdu uničovských hasičů, kteří jej z jímky vyprostili. Oba hoši se tak podíleli na záchraně jeho života,“ přiblížila Lucie Balážová.

Medaili HZS Olomouckého kraje udělil krajský ředitel také Lukáši Zapletalovi, který slouží na stanici Olomouc jako strojník. „Lukáš Zapletal se při výkonu služby výraznou měrou podílel na záchraně života staršího muže, který spadnul do hluboké studny. Zásah pomocí lezecké techniky ztěžoval fakt, že otvor byl krytý betonovým víkem, které nebylo možné stabilizovat a po celou dobu záchranné operace hrozilo zřícením. Nadstrážmistr Zapletal projevil svou statečnost a notnou dávku odvahy, i přes hrozící nebezpečí se na laně za mužem spustil a ze studny jej ve spolupráci s kolegy vyprostil,“ uvedla mluvčí.

Byly předány čtyři Medaile HZS Olomouckého kraje za vynikající spolupráci a rozvoj integrovaného záchranného systému. „Krajský ředitel je předal hejtmanovi Olomouckého kraje Josefu Suchánkovi, řediteli Krajského ředitelství Policie České republiky Olomouckého kraje Tomáši Landsfeldovi, řediteli Fakultní nemocnice Olomouc Romanu Havlíkovi a Karlu Tošenovskému, řediteli územního pracoviště Ostrava Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových,“ informovala Lucie Balážová.

Medaile Za věrnost I. stupně si v pondělí 28. listopadu na slavnostní akci v Praze převzali z rukou generálního ředitele HZS ČR dva příslušníci HZS Olomouckého kraje, a to Bohuslav Strouhal z pracoviště prevence, ochrany obyvatelstva a krizového řízení územního odboru Šumperk a Radek Brodecký, velitel družstva ze stanice Olomouc. Medaile HZS ČR Za věrnost I. stupně patří i Františku Zedkovi, technikovi technické služby ze stanice Přerov, který si ji převzal z rukou krajského ředitele na včerejší slavnostní akci. „Medailí HZS ČR Za věrnost I. stupně je oceněno příkladné plnění služebních povinností ve spojení s dobou trvání služebního poměru v délce třicet a více let,“ dodala mluvčí.

Autor: red., L. Balážová - zdroj foto: HZS OLK

Fotogalerie

slavnostní předání    zdroj foto: HZS OLK
slavnostní předání    zdroj foto: HZS OLK
slavnostní předání    zdroj foto: HZS OLK

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Rapotínská basa 2024 - III.

Rapotínská basa 2024 - III.

Fotek: 30
Přidáno: 03.03.2024

Rapotínská basa 2024 - II.

Rapotínská basa 2024 - II.

Fotek: 36
Přidáno: 03.03.2024

Rapotínská basa 2024 - I.

Rapotínská basa 2024 - I.

Fotek: 66
Přidáno: 03.03.2024

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.