Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 25. května 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Podpora paliativní péči v kraji

24.05.2024 - Podpora paliativní péči v kraji - Nejvíce se zaměřuje...

Počasí

25.05.2024 - Sobota

Teplota: 20 / 15 - Bouřky

26.05.2024 - Neděle

Teplota: 23 / 13 - Přeháňky-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Hasiči v kraji vyjížděli k požárům trávy a lesů

08. dubna 2018 - 08:19

Zpět na seznam článků

Naštěstí se obešly bez zranění osob.

Hasiči v kraji vyjížděli k požárům trávy a lesů

Lukavice - hasiči v kraji vyjížděli k požárům trávy a lesů zdroj foto: HZS OLK.

Profesionální a dobrovolné jednotky v průběhu posledních hodin vyjížděly několikrát na území Olomouckého kraje k požárům trávy a lesního porostu. Za posledních osmačtyřicet hodin číslo počtu výjezdů k požárům dosahuje dvou desítek. 

Z výčtu větších událostí stojí za připomenutí v pátek 6. dubna večer požár hrabanky a mladého lesního porostu v Boškově (Potštát) na Přerovsku. „Došlo k celkovému zahoření na ploše zhruba dvě stě krát dvě stě metrů. U události zasahovaly celkem čtyři jednotky, dostatečné zásobování vyřešily z hydrantové sítě ve Středolesí,“ uvedl tiskový mluvčí krajských hasičů Zdeněk Hošák.

Výraznější nárůst požárů podobného charakteru evidovali hasiči v sobotu 7. dubna od čtrnácté hodiny. K nejrozsáhlejšímu a zároveň počtem zasahujících jednotek největšímu požáru lesního porostu, u kterého postupně zasahovalo devět jednotek, se odehrál u Nové Hradečné. „Hasiči zde likvidovali požár hrabanky a lesního porostu na ploše tři sta padesát krát sto metrů. Důležitá místa s dostatečnou zásobou vody pro dojíždějící cisterny byly zřízeny v Lipince a Nové Hradečné. Výraznému rozšiřování se hasičům podařilo zabránit zhruba po hodině a půl intenzivního hasebního procesu,“ informoval mluvčí.

Nová Hradečná - požár lesa zdroj foto: HZS Olk

Nová Hradečná - požár lesa zdroj foto: HZS Olk

Během soboty vyjela jedenkrát jednotka Olomouckého kraje i pro mezikrajskou pomoc při likvidaci požáru trávy o okresu Ústí na Orlicí, přesněji do Cotkytle. Na místě události zasahovali dobrovolní hasiči ze Štítů.

Dvě jednotky hasičů zasahovaly také na Přerovsku. „Jednalo se o požár trávy a částečně stromů v ovocné oboře v obci Radkovy. Požár zde poškodil zhruba padesátkou menších ovocných stromů. Na místě zasahovali dobrovolní hasiči Dřevohostice a jednotka z požární stanice v Přerově,“ upřesnil mluvčí.

Radkovy - ovocný sad zdroj foto: HZS Olk

Požár travního porostu likvidovali krátce před půl šestou hodinou večer také hasiči na Jesenicku. „Tři jednotky vyjely do obce Adolfovice. Přístup k místu požáru vozidlům zkomplikoval úzký most a hasiči museli k místu požáru oklikou bezpečnější cestou. Požár se jim po chvíli podařilo lokalizovat i likvidovat. Na místě zasahovala profesionální jednotka ze stanice Jeseník za posílení dobrovolnými hasiči Jeseník a Bělá pod Pradědem,“ přiblížil mluvčí Hošák.

Adolfovice - požár trávy zdroj foto: HZS Olk

Adolfovice - požár trávy zdroj foto: HZS Olk

Podobný typ zásahu likvidovaly dvě jednotky hasičů u Lukavice. „Na místě došlo k požáru trávy na ploše padesát krát patnáct metrů. Operační středisko k likvidaci povolalo dobrovolné hasiče z Lukavic a nedaleké profesionální kolegy z požární stanice Zábřeh,“ dodal Zdeněk Hošák.

Lukavice - požár trávy zdroj foto: HZS Olk

Autor: red., Z. Hošák, zdroj foto: HZS Olk

Fotogalerie

Lukavice - hasiči v kraji vyjížděli k požárům trávy a lesů   zdroj foto: HZS OLK.
Hasiči v kraji vyjížděli k požárům trávy a lesů   zdroj foto: HZS OLK.
Hasiči v kraji vyjížděli k požárům trávy a lesů   zdroj foto: HZS OLK.
Hasiči v kraji vyjížděli k požárům trávy a lesů   zdroj foto: HZS OLK.
Hasiči v kraji vyjížděli k požárům trávy a lesů   zdroj foto: HZS OLK.Hasiči v kraji vyjížděli k požárům trávy a lesů   zdroj foto: HZS OLK.

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

VESELENÍ šumperské školky

VESELENÍ šumperské školky

Fotek: 93
Přidáno: 24.05.2024

Gastro festival Jídlo na ulici

Gastro festival Jídlo na ulici

Fotek: 65
Přidáno: 18.05.2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Fotek: 109
Přidáno: 11.05.2024

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.