Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 17. října 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Nové střední školy na Jesenicku

17.10.2019 - Nové střední školy na Jesenicku - Hejtmanství...

Počasí

17.10.2019 - Čtvrtek

Teplota: 16 / 8 - PoloJasno

18.10.2019 - Pátek

Teplota: 17 / 11 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Hasiči vyprošťovali zaklíněné osoby při tragické nehodě u Dubu nad Moravou

12. července 2019 - 13:47

Zpět na seznam článků

AKTUALIZOVÁNO! Vážná dopravní nehoda

Hasiči vyprošťovali zaklíněné osoby při tragické nehodě u Dubu nad Moravou

DN u Dubu nad Moravou zdroj foto: HZS OLK

Tři jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů zasahovaly ve čtvrtek 11. července vpodvečer u tragické dopravní nehody na silnici z Charvát do Dubu nad Moravou. 

„Došlo zde ke srážce čtyř motorových vozidel, dvou osobních automobilů a dvou dodávek. Tři lidé zemřeli, pět se zranilo,“ uvedla tisková mluvčí HZS Olomouckého kraje Lucie Balážová, která upřesnila: „Hasiči na místě vyprošťovali zaklíněné osoby z automobilů a asistovali při jejich ošetřování zdravotnické záchranné službě. Prostor také protipožárně zabezpečili, zajistili a stabilizovali havarovaná vozidla.“DN u Dubu nad Moravou zdroj foto: HZS OLK

DN u Dubu nad Moravou zdroj foto: HZS OLK

Následně je odstranili z komunikace a pomohli naložit na odtahové speciály. Dva vozy vytáhli z příkopu pomocí speciální techniky. „Místo nehody si převzala Policie ČR. Na náročném zásahu se podíleli nejenom profesionální hasiči z olomoucké stanice, ale také dvě jednotky dobrovolných hasičů z Dubu nad Moravou a Tovačova,“ upřesnila mluvčí Balážová.

DN u Dubu nad Moravou zdroj foto: HZS OLK

Krátce po sedmnácté hodině ve čtvrtek 11. července přijala policie oznámení o vážné dopravní nehodě na silnici č. 435 mezi obcemi Charváty a Dub nad Moravou.

Policisté po příjezdu na místo zjistili, že došlo k dopravní nehodě čtyř motorových vozidel (dvou dodávkových vozidel a dvou osobních vozidel). „Ve vozidlech cestovalo celkem devět osob. Osm jich bylo zraněno, z toho bohužel tři osoby na místě zemřely,“ uvedl tiskový mluvčí policie Olomouckého kraje Libor Hejtman, který upřesnil: „Přesné příčiny nehody, její okolnosti a souvislosti jsou v šetření.“

Na místo události bylo ihned vysláno pět výjezdových skupin Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje. „Po příjezdu bylo lokalizováno osm zraněných účastníků. Dva vážně a čtyři lehce až středně vážně raněné, po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče, následně záchranáři transportovali do Fakultní nemocnice Olomouc a Přerova.Bohužel u tří účastníků, i přes poskytnutou péči na místě události, museli záchranáři konstatovat smrt,“ uvedl tiskový mluvčí ZZSOLK Pavel Lampa.

operační středisko Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje zdroj foto: ZZSOLK

Silnice byla v místě nehody po dobu šetření uzavřena. Veškerá doprava byla odkloněna přes obce Bolelouc a Tučapy. Provoz na komunikaci byl zcela obnoven ve dvaadvacet hodin.

AKTUALIZOVÁNO 12. července PČR: „Při tragické dopravní nehodě mezi obcemi Charváty a Dub nad Moravou, zahynuli dospělí muži,“ uvedl tiskový mluvčí policie Libor Hejtman.

DN u Dubu nad Moravou zdroj foto: PČR

DN u Dubu nad Moravou zdroj foto: PČR

DN 11.7.2019 (3)

DN u Dubu nad Moravou zdroj foto: PČR

 Vyšetřování nehody nadále pokračuje. „Za nehodou zřejmě stojí chybné předjíždění jednoho ze zúčastněných vozidel. Co bylo její přesnou příčinou, stejně jako to, co nehodě předcházelo a celý její průběh, je nadále v šetření. K objasnění příčin nehody jsme si vyžádali znalecké posudky z oboru technického stavu motorových vozidel a z oboru silniční dopravy na mechanismus vzniku dopravní nehody. Zahájili jsme úkony trestního řízení pro přečin usmrcení z nedbalosti. Dle trestního zákoníku hrozí za uvedený přečin trest odnětí svobody na jeden rok až šest let,“ upřesnil policejní mluvčí.

Autor: red., pis, L. Balážová, zdroj foto: HZS OLK, P. Lampa, zdroj foto: ZZSOLK, pis, zdroj foto: PČR

Fotogalerie

DN u Dubu nad Moravou            zdroj foto: HZS OLK

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Skřítkova cesta I.

Skřítkova cesta I.

Fotek: 46
Přidáno: 16.10.2019

Skřítkova cesta II.

Skřítkova cesta II.

Fotek: 77
Přidáno: 16.10.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.