Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 27. července 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Náboje byly schované za střešním trámem

27.07.2021 - Náboje byly schované za střešním trámem - Nálezce je...

Počasí

27.07.2021 - Úterý

Teplota: 26 / 17 - Oblačno

28.07.2021 - Středa

Teplota: 25 / 16 - Bouřky

Zde je místo pro Vaši reklamu

Hasiči z Olomouckého kraje vyjedou pomoci obyvatelům obcí poničených tornádem

25. června 2021 - 14:29

Zpět na seznam článků

Zapojí se do likvidačních prací

Hasiči z Olomouckého kraje vyjedou pomoci obyvatelům obcí poničených tornádem

ilustrační snímek zdroj foto: HZSOLK

Na pomoc obyvatelům na jižní Moravu, kterou zasáhlo ve čtvrtek večer ničivé tornádo, míří také profesionální a dobrovolní hasiči z Olomouckého kraje. Na základě požadavků jihomoravských hasičů byl vytvořen z každého kraje odřad, tedy speciálně složená skupina hasičů a techniky pro záchranné a likvidační práce.

Z našeho kraje na místo vyrazí v pátek 25. června po patnácté hodině. „Vyjede dvacet příslušníků profesionálních hasičů s technikou, která je přímo určená ke stabilizaci budov a likvidačním pracím. Konkrétně jde o dvě cisterny, technický kontejner s výdřevou, kontejner destrukce, týlový a přepravní kontejner s ženijním vybavením. Naše příslušníky doplní také patnáct členů jednotek sboru dobrovolných hasičů z našeho kraje,“ uvedla tisková mluvčí HZS Olomouckého kraje Lucie Balážová.

hasiči před odjezdem na jižní Moravu zdroj foto: HZS OLK

Odřad bude na místě zasahovat vždy dva dny. „Hasiči se budou střídat a budou pracovat po tuto dobu nepřetržitě. Po dvou dnech je vystřídají kolegové, takto se otočí ve třech vlnách, což znamená, že budou na místě minimálně šest dní. Zapojí se do likvidačních prací, budou především pomáhat obyvatelům postižených obcí, s úklidem trosek a stabilizací poškozených budov,“ informovala Lucie Balážová, která upřesnila: „Akceschopnost jednotek HZS Olomouckého kraje nebude činností odřadu nijak ohrožena.“

Od čtvrtečního večera byla zahlcena tísňová linka hasičů Jihomoravského kraje, kam lidé hlásili následky ničivé bouře a žádali o pomoc. Tísňová linka hasičů 150 a linka 112 funguje tak, že v případě vytížení všech operátorů z daného kraje jsou ostatní hovory bez zdržení přesměrovány na ostatní operátory tísňových linek po celé republice. Také na krajském operačním a informačním středisku v Olomouci ve čtvrtek večer a v průběhu noci přijímali operátoři linky 112 a 150 velké množství telefonátů z jihu Moravy.

Autor: red., L. Balážová, zdroj foto: HZS OLK

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: HZSOLK

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.