Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 15. října 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Radnice přijímá nominace na Cenu města Zábřeh

15.10.2019 - Radnice přijímá nominace na Cenu města Zábřeh -...

Počasí

15.10.2019 - Úterý

Teplota: 21 / 14 - Oblačno

16.10.2019 - Středa

Teplota: 15 / 10 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Hasičské myši učí děti

08. března 2017 - 19:49

Zpět na seznam článků

Také v Olomouckém kraji

Hasičské myši učí děti

Hasičské myši učí děti zdroj foto: HZS Olk

Hasičský záchranný sbor připravil ve spolupráci s učitelkou základní školy Oty Pavla z Buštěhradu Danou Odvárkovou tzv. neperiodickou publikaci s názvem: „Hasičské myši učí děti“.  Jedná se o pomůcku, která obsahuje soubor třiceti pracovních listů s tématikou požární ochrany a ochrany obyvatelstva. 

Hasičské myši učí děti zdroj foto: GŘ HZS

Pracovní listy jsou připraveny tak, aby se děti hravou formou seznámily s tématy požární ochrany. „Základní myšlenkou je, že bude jedna publikace vždy předána jednomu učiteli, který si může každý pracovní list nakopírovat podle potřeby a počtu žáků ve třídě. Publikace se tak může používat neomezenou dobu,“ sdělila tisková mluvčí generálního ředitelství Nicole Zaoralová.

Publikace je určena pro učitele prvního stupně základních, speciálních a praktických škol. Vytištěno bylo celkem tisíc kusů. „Vzhledem k počtu výtisků bude publikace distribuována na vybrané školy prostřednictvím koordinátorů preventivně výchovné činnosti hasičských záchranných sborů krajů," upřesnila mluvčí.

Hasičské myši učí děti zdroj foto: HZS Olk

Jako první v Olomouckém kraji se s publikací seznámili v Přerově. Ve středu 8. března proběhlo slavnostní předání souboru  dětem a učitelkám z MŠ Přerov, Optiky. „Soubor třiceti pracovních listů je určen pro předškoláky, děti prvního stupně základních a speciálních škol. Publikace je volně ke stažení na internetu. Elektronickou formou ji koncem února obdržely také všechny MŠ a ZŠ v Olomouckém kraji,“ uvedla tisková mluvčí krajských hasičů Vladimíra Hacsiková.

Hasičské myši učí děti zdroj foto: HZS Olk

V Přerově byl pro děti připraven jeden pracovní list, který si s hasiči společně vyplnili. „Poté se děti v rámci vzdělávacího programu Hasík dozvěděly, jak vypadá hasič, co všechno má na sobě při zásahu, jaká jsou telefonní čísla tísňového volání, jak se zachovat, pokud na procházce najdou sirky apod,“ příblížila průběh Vladimíra Hacsiková, která dodala: „Největší zájem měly děti tradičně o zkoušení hasičské přilby a dětského zásahového obleku. Hasiči také oblékli jednu paní učitelku, kterou chtěli dětem odvézt na požární stanici hasičskou cisternou. To jim však děti nedovolilyUsmívající se.“

Autor: red., a.č. N. Zaoralová, V. Hacsiková, zdroj foto: HZS Olk

Fotogalerie

Hasičské myši učí děti             zdroj foto: HZS Olk

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.