Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 19. února 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Chytré a zdravé stárnutí zapojením lidí do systémů pro podporu zdraví

18.02.2020 - Chytré a zdravé stárnutí zapojením lidí do systémů...

Počasí

19.02.2020 - Středa

Teplota: 7 / 1 - prehanky-Sníh

20.02.2020 - Čtvrtek

Teplota: 6 / 1 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Hasičům v kraji se v prvním pololetí podařilo zachránit téměř tisíc lidí

16. srpna 2019 - 06:53

Zpět na seznam článků

A majetek za 2,5 miliardy

Hasičům v kraji se v prvním pololetí podařilo zachránit téměř tisíc lidí

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Tři tisíce pět set šedesát jedna. Přesně tolik událostí řešili během prvního pololetí letošního roku hasiči v Olomouckém kraji. 

Počet zásahů na území Olomouckého kraje narůstá. „Oproti stejnému období vloni se počet událostí zvýšil téměř o pět stovek. Nejvíce vzrostl počet zásahů u technických havárií, které vznikají především v souvislosti s přírodními vlivy, jako jsou vichřice, silné bouřky, sněhové kalamity nebo větrné poryvy. Tento typ událostí zaměstnal naše hasiče téměř 2200 krát a podařilo se při nich zachránit 473 osob,“ uvedla tisková mluvčí HZS Olomouckého kraje Lucie Balážová.

přehled zdroj: HZS OLK

Zvýšil se také počet požárů, a to téměř na pět stovek. Celková škoda, kterou oheň způsobil, se vyšplhala na 95 milionů korun. „Požár s největší škodou stanovenou na 24 milionů korun jsme zaznamenali v polovině března, kdy hořel cyklohexan v laboratoři na výrobu léčiv v budově UP Olomouc. Díky včasnému zásahu uchránili hasiči další majetek za 84 milionů korun. Celkově se podařilo za první polovinu roku v Olomouckém kraji díky práci hasičského sboru uchránit majetek za dvě a půl miliardy korun,“ informoval mluvčí, která upřesnila: „Nejčastější příčinou požáru je nedbalost.“

V prvním pololetí evidují hasiči šestnáct požárů se škodou minimálně jeden milion korun. Nejčastější příčinou požárů v kraji je nedbalost, následuje ji pak úmyslné zapálení a technické závady. Hasiče nejvíce zaměstnávají požáry odpadů a rodinných a bytových domů. Od ledna do konce června zemřelo při požárech pět osob.

Bezmála šestsetkrát vyjížděli hasiči k dopravním nehodám, při nichž pomohli pěti stovkám lidí. Sto padesátkrát pak řešili případy, kdy došlo k úniku nebezpečných chemických látek. Zejména se jednalo o úniky plynů, ropných látek a jiných kapalin. „Oproti stejnému období loňského roku klesl počet planých poplachů. Letos jsme jich zaznamenali o sedm méně, celkově 171,“ sdělila Lucie Balážová.

Nejvíce událostí řešili hasiči v okrese Olomouc a Šumperk, nejméně pak v Jeseníku. „Na Šumpersku došlo ve srovnání se stejným období roku 2018 k největšímu nárůstu počtu zásahů, a to o 223 událostí. Celkově se za šest měsíců podařilo hasičům zachránit 987 lidí,“ upřesnila mluvčí.

Autor: red., L. Balážová

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.