Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 25. listopadu 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Peníze na opravu křížových cest, zvoniček, božích muk, kapliček, soch a hřbitovů

25.11.2020 - Peníze na opravu křížových cest, zvoniček, božích...

Počasí

25.11.2020 - Středa

Teplota: 2 / 0 - Sníh

26.11.2020 - Čtvrtek

Teplota: 0 / -1 - Mlha

Zde je místo pro Vaši reklamu

„Hbitý zloděj" na Šumperku ukradl dvě auta a obě naboural

27. února 2019 - 09:40

Zpět na seznam článků

Během jednoho večera

„Hbitý zloděj" na Šumperku ukradl dvě auta a obě naboural

havárie vozidla v Dubicku zdroj foto: PČR

Zábřežští policisté dopadli muže, který se během jednoho večera neoprávněně zmocnil hned dvou vozidel, s oběma boural a při druhé z nehod poškodil také další vozidlo.

Celá anabáze započala ve čtvrtek 21. února vpodvečer v Zábřehu, kdy se pětadvacetiletý mladík potřeboval přepravit k vyřízení svých záležitostí mimo město. „Za přepravu se mu ale nechtělo platit a nastalou situaci se rozhodl vyřešit po svém. V areálu volně přístupné firmy v Zábřehu „natrefil“ na nezajištěné vozidlo Škoda Felicia, v jehož interiéru nalezl také klíče od zapalování,“ uvedla tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Jiřina Vybíhalová.

Felicie ukradl a za pár minut s ní v Dubicku havaroval. „Poté, co během jízdy na Uničov v levotočivé zatáčce nepřizpůsobil rychlost jízdy, vyjel ze silnice a pravou přední částí vozu narazil do zídky oplocení rodinného domu. Z místa nehody rychle utekl, protože si byl vědom, že má uložen platný zákaz řízení,“ přiblížila další průběh policejní mluvčí.

havárie vozidla v Dubicku zdroj foto: PČR

havárie vozidla v Dubicku zdroj foto: PČR

Přivolaným policistům ani psovodovi se služebním psem se řidiče, který havárii způsobil, bohužel nepodařilo dohledat.

Policejními manévry se však mladík nenechal odradit. „O několik hodin později se v Dubicku zmocnil dalšího vozidla, Lady Nivy. Štěstěna byla opět na jeho straně. Podařilo se mu vniknout na pozemek jednoho z rodinných domů, kde nalezl nezajištěné vozidlo a poté, co si otevřel vjezdovou bránu, vyrazil zpět do Zábřehu. Tam, aby učinil vozidlo méně nápadným, jej vybavil novými potahy sedadel a přední část vozu přestříkal namodro,“ sdělila Jiřina Vybíhalová.

odcizené vozidlo zdroj foto: PČR

odcizené vozidlo zdroj foto: PČR

Následující den odpoledne se „hbitý zloděj“ vydal na vyjížďku společně se svým známým. „Při té příležitosti však poškodil vozidlo Audi, jehož řidiči nedal v křižovatce ulic Tunklova a Na Křtaltě přednost v jízdě a z místa nehody odjel,“ uvedla Vybíhalová.

místo střetu s vozem Audi v Zábřehu zdroj foto: PČR

poškozené vozidlo Audi zdroj foto: PČR

Zhruba o hodinu později už ale takové štěstí neměl. „Průjezd odcizeného vozidla totiž na Štítecku zaznamenala hlídka zábřežských policistů vracejících se z prošetření jiné události. Po provedení prvotního šetření k odcizenému vozidlu policisté oba muže zadrželi,“ sdělila mluvčí.

Řidič se podrobili orientační dechové zkoušce, která vyloučila, že by řídil pod vlivem alkoholu. „Jak orientačnímu testu na přítomnost drog, tak lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu se odmítl podrobit. Provedenou lustrací policisté navíc zjistili, že má řidič uložen platný zákaz řízení,“ upřesnila Jiřina Vybíhalová.

Škoda způsobená na oplocení rodinného domu byla předběžně vyčíslena na třicet tisíc korun, na voze Škoda Fabia na patnáct tisíc korun. Na vozidle Audi byla škoda předběžně odhadnuta na částku třicet tisíc korun. Na voze Lada Niva prozatím nebyla způsobená škoda přesně vyčíslena.

Policisté muži  ze Šumperska sdělili podezření ze spáchání trestných činů neoprávněné užívání cizí věci, porušování domovní svobody a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. „V případě prokázání viny a odsouzení mu za takové jednání hrozí podle trestního zákoníku, mimo jiné, až tříletý trest odnětí svobody,“ upřesnila mluvčí Vybíhalová.

Autor: red., pis. zdroj foto: PČR

Fotogalerie

havárie vozidla v Dubicku                     zdroj foto: PČR

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Přestupní terminál Šumperk

Přestupní terminál Šumperk

Fotek: 21
Přidáno: 16.11.2020

ŠumpeRUN 2020 III

ŠumpeRUN 2020 III

Fotek: 64
Přidáno: 16.09.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.