Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 15. října 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Radnice přijímá nominace na Cenu města Zábřeh

15.10.2019 - Radnice přijímá nominace na Cenu města Zábřeh -...

Počasí

15.10.2019 - Úterý

Teplota: 21 / 14 - Oblačno

16.10.2019 - Středa

Teplota: 15 / 10 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Hejtmanství chce v příštím roce podpořit také paliativní hospicovou péči

05. listopadu 2018 - 18:43

Zpět na seznam článků

Kraj chystá nové dotační tituly

Hejtmanství chce v příštím roce podpořit také paliativní hospicovou péči

Olomoucký kraj - sídlo úřadu zdroj foto: Olk

Rozpočet Olomouckého kraje na příští rok bude zahrnovat nové dotační tituly, s jejichž pomocí chce hejtmanství rozvíjet další oblasti veřejného života.

Jen letos rozdělil kraj prostřednictvím různých podpůrných projektů přes pět set miliónů korun.  „Snažíme se podporovat všechny oblasti, které to potřebují, ale zároveň si hlídáme každou korunu, abychom pomáhali, ale neplýtvali. Nerozdělujeme totiž naše peníze, nýbrž veřejné prostředky občanů,“ uvedl hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Na příští rok kraj zjednoduší dotační pravidla, sníží administrativu pro zájemce o příspěvky a po dohodě se starosty obcí a odborníky na sociální oblast, zdravotnictví nebo sport pošle peníze přesně tam, kde chybí nejvíce. „Obce si budou moci nově požádat například i o příspěvek na rekonstrukci kulturních domů. Další připravovanou novinkou je podpora paliativní a hospicové péče a dále projekt zaměřený na výstavbu a rekonstrukci dopravních hřišť pro děti,“ prozradil Okleštěk.

Finišuje také příprava projektu zaměřeného na záchranu malých vesnických prodejen, kterým bude Olomoucký kraj společně s dotyčnou obcí hradit část ztrát. Odvrátí tak hrozbu jejich zavření a lidem v odlehlých částech regionu zajistí stabilní dostupnost zboží každodenní spotřeby. 

Osvědčené dotační tituly hejtmanství zachová. Týká se to například programu rozvoje obcí, podpory vzdělávání a zdravotnictví.  „V letošním roce kraj vypsal šestatřicet dotačních titulů. Třeba do Obnovy venkova šlo pětačtyřicet miliónů korun,“ dodal první náměstek hejtmana Jiří Zemánek.

Autor: red., E. Knajblová - olk,

Fotogalerie

Olomoucký kraj - sídlo úřadu                   zdroj foto: Olk

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.