Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 13. června 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Tobogán na „Bratrušáku“ bude v provozu poslední sezonu

12.06.2021 - Tobogán na „Bratrušáku“ bude v provozu poslední...

Počasí

13.06.2021 - Neděle

Teplota: 17 / 11 - Oblačno

14.06.2021 - Pondělí

Teplota: 22 / 7 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Hejtmanství opět podpoří cestovní ruch

01. června 2021 - 16:34

Zpět na seznam článků

Zaměří se na Střední Moravu

Hejtmanství opět podpoří cestovní ruch

ilustrační koláž zdroj foto: archiv OLK

Rada Olomouckého kraje schválila akci „Cestuj s Olomouc region Card“ na podporu cestovního ruchu, která se letos zaměří na Střední Moravu.

Pomoc bude mít podobu slevové karty Olomouc region Card (ORC). Tu zdarma dostanou lidé, kteří se na Střední Moravě ubytují nejméně na dvě noci. „Díky slevové kartě dostanou turisté možnost navštívit spoustu míst v Olomouckém kraji, a to buď se slevou, nebo zcela zdarma. Karta nabízí také bezplatné MHD v Olomouci i slevy na jízdenky Českých drah. Hejtmanství se tímto krokem snaží podpořit cestovní ruch, který kvůli epidemii covid-19 utrpěl výrazné ztráty,“ vysvětlila Milada Sokolová, zastupitelka Olomouckého kraje pro oblast cestovního ruchu.

Letos hejtmanství koordinuje postup s olomouckým magistrátem, který bude realizovat obdobnou akci. Kraj pořídí celkem dva tisíce ORC pro dospělé a tisícovku pro děti.

Karta bude mít platnost osmačtyřicet hodin a turisté si ji budou moci vyzvednout  přímo v konkrétním ubytovacím zařízení. „Akce Cestuj s Olomouc region Card – tedy bezplatné získání ORC při ubytování alespoň na dvě noci – bude zaměřena na období letních prázdnin, tedy od 1. července do 31. srpna. S nabídkou možnosti zapojení se do akce budou oslovena všechna ubytovací zařízení na Střední Moravě. Do projektu by se tak mohlo zapojit až sto padesát ubytovacích zařízení. Seznam bude uveřejněn na webu www.kartaok.cz,“ vysvětluje  Radek Stojan, ředitel Centrály cestovního ruchu Olomouckého kraje.

Karta nabízí možnost navštívit zdarma přibližně devadesát atraktivních míst v Olomouckém kraji, jako jsou památky, muzea nebo zoo, a v dalších dostanou držitelé karty výraznou slevu. Přístup k ORC mají i turisté, kteří se do akce „Cestuj s Olomouc region Card“ nezapojí. Kartu si mohou koupit kdykoli během roku a užívat si tak Olomoucký kraj bez omezení. Základní čtyřicet osmi hodinová varianta stojí dospělého 240 korun, děti zaplatí polovinu.

Autor: red., E. Knajblová,

Fotogalerie

ilustrační koláž              zdroj foto: archiv OLK

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.