Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 25. května 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Soutěž Podnikavé hlavy zná své vítěze

25.05.2022 - Soutěž Podnikavé hlavy zná své vítěze - Prvenství...

Počasí

25.05.2022 - Středa

Teplota: 16 / 11 - obcasny-Déšť

26.05.2022 - Čtvrtek

Teplota: 17 / 10 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Hejtmanství opět uzavře smlouvu se sedmi pověřenými knihovnami

01. prosince 2016 - 08:21

Zpět na seznam článků

Ty musí zajistit kvalitní servis pro čtenáře

Hejtmanství opět uzavře smlouvu se sedmi pověřenými knihovnami

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Finanční podporu určenou na regionální funkce knihoven odsouhlasili na svém pravidelném jednání radní Olomouckého kraje. Podobně jako v uplynulých letech bude smlouva uzavřena se sedmi takzvanými pověřenými knihovnami.

Konkrétně se jedná o Městskou knihovnu v Hranicích, Knihovnu Vincence Priessnitze v Jeseníku, Knihovnu města Olomouce a dále o knihovny v Lipníku nad Bečvou, Šumperku, Přerově a Prostějově. „Regionální funkce knihoven upravuje takzvaný knihovní zákon. Tato činnost spočívá v poradenských, vzdělávacích a koordinačních službách, budování výměnných fondů a výkonu dalších nezbytných aktivit, které napomáhají rozvoji knihoven,“ řekl František Jura, náměstek hejtmana Olomouckého kraje.

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Prostřednictvím pověřených institucí bude zajišťována nejen metodická a organizační pomoc, ale také další odborné činnosti pro 492 základních knihoven v Olomouckém kraji. Právě tento počet biblioték zřizují v našem regionu města či obce.

V souladu s knihovním zákonem zajišťuje výkon regionálních funkcí příslušná krajská knihovna. V Olomouckém kraji plní regionální funkci Vědecká knihovna v Olomouci, které zákon umožňuje přenést působnost výkonu regionálních funkcí na vybrané knihovny. „Ty musí zajišťovat především kvalitní servis pro čtenáře, jako je například nákup a zpracování knižních titulů, poskytování odborných konzultací, přístup na internet či funkční a aktualizované webové stránky,“ uvedla tisková mluvčí kraje Kamila Navrátilová.

Šumperk - prostory nové knihovny budou dostačující foto: archiv sumpersko.net

Olomoucký kraj v rámci rozpočtu na příští rok vyčlenil na financování výkonu regionálních funkcí knihoven částku 10 milionů korun. „Objem účelových prostředků se v porovnání s letoškem zvýšil o jeden milion,“ upřesnila mluvčí.

S pověřenými knihovnami uzavře vedení Olomouckého kraje smlouvu poté, co materiál schválí zastupitelé. Ti se jím budou zabývat na svém zasedání 19. prosince.

Autor: red., K. Navrátilová

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.