Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 13. června 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Tobogán na „Bratrušáku“ bude v provozu poslední sezonu

12.06.2021 - Tobogán na „Bratrušáku“ bude v provozu poslední...

Počasí

13.06.2021 - Neděle

Teplota: 17 / 11 - Oblačno

14.06.2021 - Pondělí

Teplota: 22 / 7 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Hejtmanství přijímá nominace na ceny životního prostředí

21. května 2021 - 18:07

Zpět na seznam článků

Nominovat může veřejnost do 20. června

Hejtmanství přijímá nominace na ceny životního prostředí

speciální web zdroj:cenykraje

Lidé z celého regionu se mohou zapojit do dalšího ročníku Cen Olomouckého kraje za přínos v oblasti životního prostředí.

Nominace mohou posílat do 20. června, a to prostřednictvím webu cenykraje.cz. „Náhradní planetu nemáme, proto považuji péči o životní prostředí, krajinu, vodu, půdu, ovzduší, faunu či flóru za nesmírně důležitou. Lidé, společnosti a spolky nebo obce, jejichž přínos k ochraně přírody byl zvlášť významný, si ocenění a poděkování určitě zaslouží,“ uvedl radní Olomouckého kraje pro oblast životního prostředí Martin Šmída.

Od července budou moci lidé prostřednictvím webu přímo ovlivnit, kdo si odnese ocenění v kategorii Cena veřejnosti. O dalších vítězích pak rozhodne odborně složená porota. „Olomoucký kraj se může pyšnit zcela unikátní přírodou, vždyť se na jeho území nachází hned dvě chráněné krajinné oblasti. Ceny kraje mají mimo jiné zdůraznit, že ochrana životního prostředí je naší povinností a odpovědností vůči dalším generacím,“ dodal radní Šmída.

Kraj letos uvolní milióny korun na projekty, které s ochranou krajiny souvisí. Podporu dostanou například včelaři, záchranné stanice zvířat a znovu se rozjedou kotlíkové dotace, díky nimž ubude kouře ze starých topidel.

Autor: red., E. Knajblová, zdroj foto: OLK

Fotogalerie

speciální web              zdroj:cenykraje

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.