Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 09. prosince 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

HC Bobři Valašské Meziříčí vs Draci Šumperk 3:5

08.12.2019 - HC Bobři Valašské Meziříčí vs Draci Šumperk 3:5 -...

Počasí

09.12.2019 - Pondělí

Teplota: 5 / 2 - Zataženo

10.12.2019 - Úterý

Teplota: 4 / 0 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Hejtmanství rozdělí tři dotační programy v oblasti dopravy

17. ledna 2017 - 08:36

Zpět na seznam článků

Začátek příjmu žádosti je stanoven na 20. ledna

Hejtmanství rozdělí tři dotační programy v oblasti dopravy

ilustrační snímek zdroj foto: Olk.

O finanční podporu z celkem tří dotačních programů v oblasti dopravy mohou v tomto roce žádat obce a města v regionu. Peníze pomohou zvýšit bezpečnost provozu na území celého Olomouckého kraje.

Dotační program Podpora výstavby a oprav cyklostezek vyhlašuje Olomoucký kraj od roku 2004. Zájemci mohou v jeho rámci žádat o podporu stavebních částí svého projektu. Na tento rok je v něm připraveno k rozdělení sedm milionů korun. Hejtmanství začne přijímat žádosti od 20. ledna. „Doprava patří mezi priority nového vedení Olomouckého kraje. Bezpečnost silničního provozu je pak jedním z klíčových bodů. Region každoročně investuje do výstavby a oprav cyklostezek, realizace bezpečnostních opatření na silnicích i do budování a rekonstrukcí přechodů pro chodce desítky milionů korun. A tak to bude i nadále,“ uvedl Jan Zahradníček, náměstek hejtmana pro dopravu.

Dotační program Podpora opatření pro zvýšení bezpečnosti provozu na pozemních komunikacích funguje od roku 2006. Jeho cílem je podpora realizace bezpečnostních opatření na silnicích I., II. a III. třídy, zejména na vjezdech do obcí. Úspěšní ale mohou být i žadatelé o finance na stavbu ostrůvků usměrňujících dopravu na průtazích obcemi, malých okružních křižovatek či chodníků. „I v tomto dotačním programu je v letošním roce sedm milionů korun. A také tady byl začátek příjmu žádostí stanoven na 20. ledna," uvedla mluvčí hejtmanství Kamila Navrátilová.

Trojici dotačních programů v oblasti dopravy uzavírá program Podpora budování a rekonstrukce přechodů pro chodce. Ten hejtmanství vyhlašuje od loňska. Slouží k podpoře budování a rekonstrukce zeber na silnicích I., II. a III. tříd včetně jejich nasvětlení a bezbariérových úprav a také k výstavbě míst pro přecházení.

Částka určená na tento program se rovná sedmi milionům korun. Zájemci o finanční podporu mohou začít žádat ve stejném termínu jako u dvou předchozích dotačních programů.

Autor: red., K. Navrátilová

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj foto: Olk.

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.