Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 25. února 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Na plnou verzi „Sítě“ pouze s občankou

25.02.2020 - Na plnou verzi „Sítě“ pouze s občankou - Upozorňuje...

Počasí

25.02.2020 - Úterý

Teplota: 8 / 4 - obcasny-Déšť

26.02.2020 - Středa

Teplota: 6 / 1 - Přeháňky-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Hejtmanství získalo pro seniory devět set tisíc korun

18. listopadu 2016 - 09:40

Zpět na seznam článků

Dotace na projekt „Poznej život seniorů – informační kampaň“

Hejtmanství získalo pro seniory devět set tisíc korun

ilustrační snímek zdroj foto: Olk.

Mimořádně úspěšný byl Olomoucký kraj při žádosti o příspěvek z Dotačního programu na podporu samosprávy v oblasti stárnutí, který vyhlásilo Ministerstvo práce a sociálních věcí.

Na projekt s názvem Poznej život seniorů – informační kampaň, který přišel na zhruba devět set tisíc korun, dostal region více než dvě třetiny z celkové částky. „Olomoucký kraj je jedním ze sedmi regionů, které o peníze v tomto dotačním titulu ministerstva práce a sociálních věcí žádaly. Uspěli jsme s projektem, který má zlepšit obraz seniorů ve společnosti a zvýšit povědomí široké veřejnosti o potřebách starších osob. Cílem je také posilování sociálního zapojení seniorů do místních aktivit a prevence proti sociálnímu vyloučení,“ řekl Oto Košta, hejtman Olomouckého kraje.

Prostřednictvím projektu už byly realizovány různé aktivity v podobě kulturních a společenských akcí pro veřejnost s programem zaměřeným na život a potřeby seniorů. „Setkání byla doplněna o služby - měření zraku, tuku, BMI či ukázky kompenzačních pomůcek,“ uvedla tisková mluvčí hejtmanství Kamila Navrátilová.

Ještě do konce roku zamíří projekt do škol. „Ve čtyřech zařízeních se senioři formou setkání a besed s žáky zapojí do výuky. Obsah přitom bude cílit na témata, která se týkají života seniorů. Děti se tak dozví například, jaké je to pohybovat se o holi nebo používat některé kompenzační pomůcky,“ upřesnila mluvčí.

Projekt Poznej život seniorů je první svého druhu, který realizuje přímo Olomoucký kraj. Díky kladné odezvě ze strany seniorů region už teď uvažuje o pokračování.

Autor: red., K. Navrátilová

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj foto: Olk.

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.