Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 20. ledna 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Bytový zloděj v Šumperku vykradl i dětskou pokladničku

19.01.2020 - Bytový zloděj v Šumperku vykradl i dětskou pokladničku...

Počasí

20.01.2020 - Pondělí

Teplota: 3 / -1 - SkoroJasno

21.01.2020 - Úterý

Teplota: -1 / -3 - Mlha

Zde je místo pro Vaši reklamu

Historická budova šumperské radnice prochází rekonstrukcí

15. června 2017 - 15:06

Zpět na seznam článků

Provoz úřadovny nebude omezen

Historická budova šumperské radnice prochází rekonstrukcí

Šumperk - historická budova radnice zdroj foto: archiv šumpersko.net

V rámci rekonstrukce radnice, jejíž první etapa byla zahájena v pondělí 12. června, je uzavřen boční vchod radnice ze strany morového sloupu a některé odbory budou od pondělí 19. června dočasně přesunuty či sestěhovány do jiných kanceláři. První etapa rekonstrukce potrvá do konce srpna letošního roku.

Následovat bude realizace druhá a třetí etapy, které budou ukončeny koncem října letošního roku. Během rekonstrukce dojde na radnici k postupné výměně oken, instalaci nových datových rozvodů a rekonstrukci rozvodů topení. Rozsáhlá rekonstrukce si vyžádá částku kolem 15 milionů korun.

Šumperk - historická budova radnice zdroj foto: archiv šumpersko.net

Již od čtvrtka 1. června, kdy byla v Šumperku zahájena turistická sezóna, bylo přesunuto stanoviště průvodců do informačního centra v budově divadla na Hlavní třídě. Zájemci o rozhledy z radniční věže a o prohlídkové okruhy městem se nahlásí u průvodců v informačním centru, kteří je na radniční věž doprovodí.  Informovali jsme ZDE.

Od pondělí 19. června se rekonstrukce dotkne také některých odborů, které budou sestěhovány, či využijí prostory v jiných městských budovách. Vedení města včetně sekretariátu bude občanům k dispozici v budově Geschaderova domu.

organizační změny v souvislosti s rekonstrukcí radnice zdroj:mus

Pokladna, podatelna a Czechpoint zůstávají po dobu první etapy rekonstrukce na svém místě, v přízemí radnice. „Všem zaměstnancům úřadovny radnice bez ohledu na jejich dočasné působiště zůstanou stávající e-mailové adresy. Vedení města a vedoucí odborů dotčených rekonstrukcí zastihnete také na jejich stávajících mobilních telefonních číslech, jež naleznete v kontaktech. Pro finanční odbor bude k dispozici rovněž pevná telefonní linka s číslem: 583 412 739 a pro vedení města: 583 413 013,“ informovala tisková mluvčí Olga Hajduková.

Autor: red., mus.

Fotogalerie

Šumperk - historická budova radnice    zdroj foto: archiv šumpersko.net

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.