Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 30. listopadu 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Malé obce mohou žádat hejtmanství o podporu

30.11.2021 - Malé obce mohou žádat hejtmanství o podporu -...

Počasí

30.11.2021 - Úterý

Teplota: 2 / 0 - Sníh

01.12.2021 - Středa

Teplota: 4 / 2 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Historickým motoráčkem za hudbou

10. srpna 2016 - 20:49

Zpět na seznam článků

Do Tovačova nebo na hody do Kojetína

Historickým motoráčkem za hudbou

ilustrační snímek zdroj foto: ČD

O víkendu 13. a 14. srpna budou mít zájemci příležitost svézt se po běžně nepoužívané lokálce z Kojetína do Tovačova. Na dvanáct kilometrů dlouhou trať vyrazí motoráček z 50. let minulého století. Historický vlak můžou cestující využít například k cestě na festival Tovačovský portál nebo na oblíbené Kojetínské hody.

Z motoráčku Českých drah si můžou cestující o víkendu vychutnat krásy hanáckých měst a obcí Kroměříž, Kojetín, Uhřičice, Lobodice a Tovačov. „Jednosměrné jízdné Kroměříž – Tovačov a zpět přijde dospělého na 60 korun, děti od 6 do 15 let na 30 korun. Jízdenky lze zakoupit přímo ve vlaku. Po předložení jízdního dokladu pak mají cestující ze zvláštního vlaku slevu na vstupné do zámku v Tovačově,“ upřesňuje mluvčí Monika Bezuchovu.

V sobotu 13. srpna lze zážitek z nostalgické jízdy spojit s návštěvou tradičního folk a country festivalu Tovačovský portál, který se koná od čtrnácti hodin v zahradě tovačovského zámku. „Město Tovačov a jeho okolí nabízí ale také řadu možností na výlety, a to nejen pěší, ale také cyklistické, protože vlakem bude možné přepravit i jízdní kola. Sobotní večer si pak lze se členy spolku Kroměřížská dráha přímo na nádraží zpestřit posezením u táboráku od 19.45 do 21.30 hodin,“ zve mluvčí Bezuchová.

jízdní řád zdroj: ČD

V neděli 14. srpna v Kojetíně vrcholí místní hanácké hody. Na náměstí bude možné přihlížet slavnostnímu předání hodového práva. „Tomu bude předcházet tradiční krojovaný průvod městem a Ječmínkova jízda králů. Na ně pak naváže bohatý celodenní program na Masarykově náměstí, doprovázený obvyklým hodovým jarmarkem,“ zve návštěvníky Monika Bezuchová.

Autor: red., M. Beuchová

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj foto: ČD

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Fotek: 73
Přidáno: 11.11.2021

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Fotek: 74
Přidáno: 11.11.2021

východ slunce Šumperk

východ slunce Šumperk

Fotek: 35
Přidáno: 29.10.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.