Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 17. dubna 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Šumperští zastupitelé budou přidělovat dotace

16.04.2021 - Šumperští zastupitelé budou přidělovat dotace - Ve...

Počasí

17.04.2021 - Sobota

Teplota: 8 / 2 - obcasny-Déšť

18.04.2021 - Neděle

Teplota: 11 / 3 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Historie papírové hračky

27. ledna 2017 - 08:47

Zpět na seznam článků

Nejstarší kousky pocházejí z let 1870-1880

Historie papírové hračky

pozvánka na výstavu zdroj: Olk

Vlastivědné muzeum Jesenicka zve na novou výstavu s názvem Historie papírové hračky, která návštěvníky seznámí s unikátní sbírkou manželů Miroslavy a Jiřího Pecháčkových z Muzea hraček v Rychnově nad Kněžnou.

Na výstavě mohou malí i velcí návštěvníci spatřit několik desítek různých typů papírových hraček. Nejstarší kousky pocházejí z let 1870–1880, ty nejnovější si určitě budete pamatovat ze svého dětství. Kromě rozmanitých druhů papírových modelů a vystřihovánek zde můžeme vidět například i karetní a deskové hry, papírová loutková divadla nebo pohyblivé, mechanické a rozkládací knihy. Zmínit lze též i fenomén modelů z ABC, na kterých vyrostly celé generace dětí.

Pro menší děti byly určeny komplety, které nevyžadovaly velkou zručnost. Příkladem je americká stavebnice Pretty Village, která měla předem vyražené kartónové díly, z nichž si majitel složil roztomilou vesnici. Děvčata pak mohou obdivovat vystřihovací figurky, zejména ty oblékací, které se mnohokrát tiskly na různé spotřební materiály, aby byly dostupnější. Přehlédnout nelze ani ty „levnější“ papírové varianty dívčích pokojíčků pro panenky. Součástí výstavy bude i tvořivý koutek pro děti, které si zde budou moci vyrobit svoji papírovou hračku.

Výstava bude zahájena v úterý 7. února v osmnáct slavnostní vernisáží ve Vodní tvrzi. Na vernisáži vystoupí zpěvačka a kytaristka Marta Töpferová s autorskými a latinskoamerickými písněmi.

Marta Töpferová zdroj foto: Olk

Vstup na vernisáž je zdarma. Výstava potrvá do 21. května. Muzeum je otevřeno od úterý do neděle vždy od 9.00 do 17.00 hodin.

pozvánka zdroj: Olk.

Autor: red., olk.

Fotogalerie

pozvánka na výstavu                     zdroj: Olk

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Policie hodnotí první týden opatření

Policie hodnotí první týden opatření

Fotek: 43
Přidáno: 08.03.2021

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.