Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 14. dubna 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Vrcholí revitalizace parku Knížecí sady Zábřeh

13.04.2021 - Vrcholí revitalizace parku Knížecí sady Zábřeh -...

Počasí

14.04.2021 - Středa

Teplota: 6 / 2 - Sníh

15.04.2021 - Čtvrtek

Teplota: 5 / 1 - Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

Hlavní hvězdou festivalu Hudba bez hranic je Miroslav Žbirka

10. června 2014 - 21:37

Zpět na seznam článků

Na Šumperku se koná již 10.ročník

Koncert slovenského hitmakera Miroslava Žbirky bude jedním z hlavních lákadel jubilejního 10.ročníku festivalu Hudba bez hranic, který se uskuteční od pátku 13. do neděle 15.června v Dolních Studénkách, ale i jiných místech na Šumpersku.

Miroslav Žbirka vystoupí s doprovodnou kapelou na pódiu kulturního areálu v Dolních Studénkách tuto neděli od 19hodin, o hodinu dříve zahájí slavnostní večer regionální skupiny Obzzor a VKV.

Miroslav Žbirka

Ovšem v nabitém programu festivalu najdou hudební fanoušci další atraktivní jména, například Tomáše Savku či Leonu Machálkovou.„Festival Hudba bez hranic vznikal jako přehlídka dechových hudeb a mažoretek, ale v programu dostávají prostor i jiné hudební žánry jako pop, jazz, swing, ska, punk nebo rock. Letos jsme pozvali dohromady dvě desítky kapel a skupin mažoretek ze čtyř zemí,“ spočítal organizační ředitel festivalu Radim Sršeň.

Přehlídku načne v pátek 13.června koncert v sále šumperského divadla, kde od půl osmé vystoupí Dechový orchestr Základní umělecké školy Zábřeh s Leonou Machálkovou a dalšími hosty.

V sobotu o půl desáté dopoledne projdou dechové hudby s mažoretkami centrem Šumperka a následně budou koncertovat „na točáku“ a v parku „u sovy“ před vlastivědným muzeem. V Dolních Studénkách zahájí sobotní program průvod obcí ve 14.15 hodin, na který naváže vystoupení jednotlivých účastníků festivalu v tamním kulturním areálu.

Tradiční sobotní taneční zábava se letos odehraje pod taktovkou Moravia Big Bandu, který si během večera pozve na jeviště přední české swingové zpěváky Jana Smigmatora, Dashu a Tomáše Savku. O půl jedenácté večer pak noční oblohu nad Studénkami prozáří slavnostní ohňostroj.

Nedělní odpoledne bude věnováno satelitním koncertům v členských obcích Místní akční skupiny Šumperský venkov–Bludově a Rapotíně–a večer program festivalu vyrcholí opět v Dolních Studénkách koncertem Miroslava Žbirky.„Každý rok se počet návštěvníků festivalu zvyšuje, což nám dělá samozřejmě radost. Loni přišlo na všechny festivalové akce více jak pět tisíc návštěvníků. Přesto věříme, že se nám letos podaří tuto hranici překonat,“ doufá umělecký ředitel přehlídky Lubomír Vepřek.

Zahraniční hosté letošního ročníku přijedou ze Slovinska, Slovenska a Polska. „Celkově se na festivalu představí bezmála pět stovek účastníků,“ dodal Radim Sršeň. Vstup na všechny akce festivalu je zdarma, pouze za lístek na koncert Miroslava Žbirky zaplatí návštěvníci sympatických 150 korun. Podrobný program festivalu spolu s informacemi ZDE

Autor: red.,O.Polák

Fotogalerie

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Policie hodnotí první týden opatření

Policie hodnotí první týden opatření

Fotek: 43
Přidáno: 08.03.2021

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.