Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 03. února 2023 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Horská služba vyhlásila v Jeseníkách 3.stupeň lavinového nebezpečí

03.02.2023 - Horská služba vyhlásila v Jeseníkách 3.stupeň...

Počasí

03.02.2023 - Pátek

Teplota: 3 / -1 - Sníh

04.02.2023 - Sobota

Teplota: 3 / -2 - Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

Hledá se stavba roku Olomouckého kraje

13. prosince 2022 - 19:05

Zpět na seznam článků

Nomininace mohou lidé posílat do 31. ledna

Hledá se stavba roku Olomouckého kraje

Jedním z vítězů minulého ročníku soutěže Stavba roku Olomouckého kraje se stal projekt záchrany a zpřístupnění paláce na hradě Helfštýn zdroj foto: OLK

Olomoucký kraj společně s Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků vyhlašuje desátý ročník soutěže Stavba roku Olomouckého kraje.

Vítěze oznámí porota na jaře. „Při svých cestách po Olomouckém kraji vidím často řadu hezkých nových staveb i rekonstrukcí, které jsou ozdobou našeho regionu. A určitě by si zasloužily dostat šanci na krajské ocenění. Právě Stavba roku takovou příležitost nabízí,“ uvedl hejtman Josef Suchánek.

Soutěžit se bude tradičně v pěti kategoriích – stavby určené k bydlení a rekreaci, veřejné prostory, dopravní a inženýrské stavby, objekty pro technologii a průmysl, poslední kategorií jsou rekonstrukce. Důležitou podmínkou je, aby byly realizované projekty zkolaudovány v období od 1. ledna 2021 do 31. prosince 2022. „Olomoucký kraj má hned několik dotačních titulů, ze kterých mohou obce hradit investice třeba do nové infrastruktury, což je jedna z kategorií vyhlašované Stavby roku,“ připomněl náměstek hejtmana Jan Šafařík.

Všechny další náležitosti včetně přihlášky do soutěže nabízí web kraje. Přihlášené práce si budou moci lidé prohlédnout na veletrhu Stavotech v Olomouci i na zmiňovaném webu. „Soutěž doznala řady dílčích změn co do pravidel i složení poroty, což bude, věřím, impulsem pro ještě větší počet přihlášených investic,“ dodal Jan Žůrek, radní Olomouckého kraje pro oblast kultury.

Autor: red., B. Svobodová, zdroj foto: OLK

Fotogalerie

Jedním z vítězů minulého ročníku soutěže Stavba roku Olomouckého kraje se stal projekt záchrany a zpřístupnění paláce na hradě Helfštýn   zdroj foto: OLK

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.