Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 27. září 2023 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Hasiči zasahující v Řecku převzali ocenění

26.09.2023 - Hasiči zasahující v Řecku převzali ocenění - Z řad...

Počasí

27.09.2023 - Středa

Teplota: 24 / 13 - SkoroJasno

28.09.2023 - Čtvrtek

Teplota: 24 / 14 - Jasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Hobit

02. dubna 2022 - 11:47

Zpět na seznam článků

Premiéra v Divadle Šumperk

Hobit

pozvánka na premiéru zdroj: DŠ

Poslední premiéra 70. sezony bude v Divadle Šumperk patřit pohádce.

Ve středu 6. dubna se svého uvedení dočká Hobit, jevištní adaptace slavného románu britského spisovatele J. R. R. Tolkiena, který zároveň napsal i trilogii Pána prstenů. Dílo Tolkiena, jenž dokázal, že i fantasy může být vysokým literárním žánrem, je zároveň populární díky monumentálním filmovým zpracováním režiséra Petera Jacksona.

Právě u diváka znalého těchto velkofilmů může vyvstat otázka, jak takovou produkci „vměstnat“ do omezených divadelních prostor s využitím nepoměrně nižšího rozpočtu? Pána prstenů bychom realizovali stěží. Trilogie, která je v podstatě hrdinským eposem, si bezesporu zasloužila tři velké snímky.

Hobit je ovšem ve své podstatě pohádka, jejíž roztažení do tří samostatných filmů bylo spíše komerčním než uměleckým záměrem. Dobrodružný děj Hobita lze koncentrovat do mnohem kratšího, o to však nabitějšího tvaru, na kterém usilovně pracuje tým mladé režisérky Hany Marvanové. Ta má k dispozici kompletní herecký soubor šumperského divadla a také několik pro tuto příležitost zhotovených loutek, doplňujících kouzelný kontinent Středozemě, kde se děj odehrává.

Zajímavou skutečností pro šumperské divadelní pamětníky je fakt, že půjde o druhé uvedení Hobita na zdejším jevišti. Roku 1986 jej zde nastudoval režisér František Čech. Jednalo se shodou okolností o vůbec první realizaci tohoto legendárního příběhu v českém divadelním prostředí. Srdečně zvány jsou však všechny děti od osmi let, jakož i dospělí, jež na příběhu o hobitech, elfech, trpaslících i lidech vyrostli, nebo se k nim neustále vracejí.

Autor: red., mus

Fotogalerie

pozvánka na premiéru                    zdroj: DŠ

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Čokoládové Losiny 2023 - II.

Čokoládové Losiny 2023 - II.

Fotek: 65
Přidáno: 26.09.2023

Čokoládové Losiny 2023 - I.

Čokoládové Losiny 2023 - I.

Fotek: 70
Přidáno: 26.09.2023

Žerotínské slavnosti v Bludově

Žerotínské slavnosti v Bludově

Fotek: 85
Přidáno: 22.09.2023

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.