Hokej: Prostějov vs Šumperk 5:2

04. září 2015 - 12:40

Draci úterní výhru neobhájili

ilustrační snímek zdroj foto:archiv

Poslední přípravné utkání čekalo na šumperské hokejisty ve čtvrtek 3. září. Draci se vydali na Hanou, kde je přivítal krajský rival LHK Jestřábi Prostějov.

Šumperk hájil vítězství z úterního zápasu na domácím ledě právě proti Prostějovu. První třetina byla ve znamení gólových hodů. Na domácí vedení odpověděli dvěma zásahy Tomáš Prokop a Tomáš Brunec, aby před první sirénou prostějovský Jestřáb Augustin srovnal na 2:2.

Ve druhé třetině žádný gól nepadl, tak rozhodovala třetí část utkání. Lepší finiš předvedli Jestřábi, kteří třikrát skórovali. Prostějov zvítězil konečným poměrem 5:2.

Podrobnosti:Třetiny: 2:0, 0:0, 3:0.

Branky a nahrávky: 2. Venkrbec (Luňák), 13. Augustin (Kajaba), 51. Illéš (Novák, Luňák), 53. Novák (Luňák, Venkrbec), 56. Kajaba (Šenkeřík) – 6. Prokop (Drtil, Fořt), 10. Brunec (Arnošt) . Vyloučení: 8:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 5:2.

Prostějov: Horčička – Šenkeřík, Protivný, Mojžíš, Drtina, Špaček, Husák, Kaluža, Rudl – Rod, Moskal, Novák – Luňák, Venkrbec, Kuťák – Čuřík, Illéš, Krejčík – Kuncek, Kajaba, Augustin

Šumperk: Novák – Brunec, Vachutka, Drtil, Haas, Hroch, Fořt, Rusina, Ostřanský, Roupec, Plášek, Gewiese, Slavík, Kniazev, Prokop, Milfait, Půlpán, Vrdlovec, Sedlák, Arnošt, Látal, Bažant

Autor: red.,h.s.

ilustrační snímek               zdroj foto:archiv