Teplota: 9 / 4 - Přeháňky-Déšť

Hokej:Salith Šumperk vs Valašský Hokejový Klub Vsetín 3:2

19. srpna 2013 - 21:55

Domácí těsná výhra Draků

Salith Šumperk nastoupil v pondělí 19. srpna ke svému čtvrtému přípravnému utkání. Na domácím ledě místo původně plánované Třebíče přivítali druholigový Vsetín, který se nechtěl nechat zahanbit.

Šumperští šli sice jako první do vedení po brance Tomáš Sedláka, jenže zelenožlutí dokázali rychle odpovědět a do kabin se po první siréně odcházelo za stavu 1:1. Stejný počet vstřelených gólů přinesla i perioda druhá, i tentokrát padlo na každé straně po jedné brance. A tak měla rozhodnout třetina poslední. Fotogalerie ZDE

Ta pokračovala ve velmi podobném tempu jako předchozí dvě části. Pár minut před koncem se dostal ke kotouči volný Aleš Holík, jenž svou trefou rozhodl. Šumperk – Vsetín 3:2.

Salith Šumperk vs Valašský Hokejový Klub Vsetín

Podrobnosti:Třetiny: 1:1, 1:1, 1:0.

Branky a nahrávky: 8. Sedlák (Richter, Žálčík), 26. Peslar (Půhoný, Haas), 55. Holík – 13. Daněk (Okuliar), 30. Daněk (Kubo). Rozhodčí: Jeřábek – Matěj, Zouhar. Vyloučení: 12:12, navíc Tichý (VSE) trest ve hře. Využití: 2:0. Diváci: 520. Střely na branku: Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Šumperk: Štůrala – Holík, Novotný, Gewiese, Peslar, Sedlák, Starý, Navrátil, Tesařík; Staněk, Moskal, Plášek – Haas, Půhoný, Červenka – Brunec, Richter, Žálčík – Skoumal, Chomič, Janeba

Vsetín: Hromada – Farda, Žák, Báchor, Tichý, Okuliar, Tesařík, Vrba, Valentík; Gromus, Pokorný, Ambruz – Baroš, Valigura, Kajaba – Brezáni, Podešva, Vítek – Štrbík, Daněk, Kubo

Komentář zápasu:Zuzana Košťálová

Zuzana KošťálováZápas na šumperské půdě začali lépe hosté, kteří se hned od úvodního buly tlačili do útočného pásma. Draci jen odolávali jejich pokusům a nemohli se sami dostat do útočné třetiny. Šumperští pak dostali možnost přesilové hry pět na tři. Po dlouhém ostřelování vsetínské branky se na modré napřáhl Tomáš Sedlák a propálil vše, co mu stálo v cestě. Na druhé straně byla pak nebezpečná střela od Tichého, kterou ještě před Štůralou tečoval Vítek, puk pak domácí odklidili do bezpečí. Jenomže Vsetín na sebe nenechal dlouho čekat a Josef Daněk potrestal nedůraz šumperských hráčů v obranném pásmu. Na tečovanou střelu byl Štůrala už krátký. Ke konci první třetiny pak měli Draci další přesilovku pět na tři, kterou ale nevyužili a přenesli si ji do dalšího dění.

Jenomže tam také nic nebezpečného pro Vsetínské nevymysleli. Sice se domácí usadili v útočném pásmu, ale jejich střely byly nepřesné nebo končily v náruči Hromady. Potom se do útoku dostal Holík a adresoval puk rozjetému Staňkovi mezi kruhy. Ten vyzrál na Hromadu, ale jeho rána se otřela jen o horní tyčku vsetínské branky. Snažení se Šumperským nakonec vyplatilo. V přesilové hře vyslal na Hromadu takovou pokusnou střelu Jakub Peslar a hostující brankář si ji sám srazil za sebe. Vsetín se pak při hře 4 na 4 dostal do přečíslení a vyrovnávací gól měl na holi Ambruz. Štůrala však skočil po puku a těsně před střelou vsetínského útočníka jej vyrazil.

Ve třicáté minutě utkání zaskočili Draky rychlým protiútokem vsetínští hráči. Dva šumperští hokejisté se srazili na brankovišti a Valaši toho využili. Kubo poslal kotouč k pravé tyčce na Josefa Daňka, jenž svou druhou brankou v zápase vyrovnal na 2:2. Zbytek třetiny se odehrával už v živějším tempu, než třetina první. K vidění byly pěkné šance na obou stranách, avšak bez gólového zakončení.

V závěrečném dění nebezpečně zahrozil Sedlák. Ten se napřáhl na modré a Hromada kotouč vytěsnil ani nevěděl jak, protože se zmateně rozhlížel kolem sebe a hledal puk. Po chvíli se znovu objevil Sedlák v mezikruží a vsetínský brankář vyrážel betonem. Vsetín se ale nevzdával a ke Štůralovi se dostal Ambruz, který byl při svém pokusu faulovaný a tak alespoň získal početní výhodu pro svůj tým. A málem se mohli Vsetínští radovat. Přihrávku před Štůralou dostal Kajaba, který zvedl kotouč a orazil horní tyč šumperské branky. Puk se následně odrazil těsně před brankovou čáru, ale rozhodčí pak přerušil hru z neznámého důvodu.

Tlak Vsetína neustával a pomohla k tomu i dvojitá přesilová hra. Dvě obrovské šance měl Farda, který pálil od modré. Nejdříve Štůrala zasahoval hokejkou, podruhé svou vyrážečkou a podržel tak svůj tým. Za to se mu odvděčil Aleš Holík, který se z ničeho nic objevil před brankou Hromady a nekompromisně poslal kotouč do sítě. Draci po této brance dostali větší chuť do hry a začali hrát mnohem pohlednější hokej, než tomu bylo doposud. Žádnou branku už ale diváci na zimním stadionu v Šumperku neviděli a tak Draci vyhráli 3:2.

Po zápase proběhly klasické přípravné nájezdy. První série nebyla úspěšná ani na jedné straně. Ve druhé sérii se trefil Pokorný a Langr nedokázal odpovědět. Kubovu ránu pak ve třetí sérii Štůrala vyrazil, ale na druhé straně nedokázal proměnit Kobza. A tak si Vsetín odvezl alespoň radost z výhry v nájezdech.

Radek Kučera, Salith Šumperk: "Každý viděl, že dneska jsme měli utrápenou výhru. Opravdu se nám utkání nepovedlo, takhle nemůžeme hrát. Asi jediné pozitivum je, že jsme si dnes připsali první výhru v přípravě. Přesto, že se extrémně často vylučovalo, ty fauly tam byly a rozhodčí je odpískal správně."

Juraj Jakubík, VHK Vsetín: "Ze soupeře jsme před zápasem museli mít respekt, hraje o ligu výše. Šumperk velice dobře bruslil. Zápas byl ale hodně poznamenán vyloučeními. Myslím si, že byl pískaný velice úzkoprse, ale bohužel, nic se nedá dělat. Utkání bylo díky tomu rozkouskované a skoro se nehrálo. S naším výkonem v Šumperku ale můžeme být spokojeni."

Autor: red., Hokej Šumperk