Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 31. července 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Letní Flora Olomouc – Souznění s přírodou

30.07.2021 - Letní Flora Olomouc – Souznění s přírodou -...

Počasí

31.07.2021 - Sobota

Teplota: 25 / 16 - Bouřky

01.08.2021 - Neděle

Teplota: 19 / 14 - Bouřky

Zde je místo pro Vaši reklamu

Hokejová premiéra na novém ledě v Šumperku

29. srpna 2016 - 07:37

Zpět na seznam článků

Draci hostí HC Slezan Opava

Hokejová premiéra na novém ledě v Šumperku

pozvánka na zápas zdroj: h.s.

AKTUÁLNĚ 30.srpna:Utkání s Opavou se ruší, na zimním stadionu roztál led!

Tiskový mluvčí klubu Jaroslav Svoboda dnes informoval:"Duel s Opavou se neuskuteční, na šumperském zimním stadionu roztál během noci led. Co je toho příčinou se redakce snaží zjistit, nejspíše selhala technika, byť po nedávno skončené rekonstrukci je zcela nová. Zatím bohužel nemáme ani informace o tom, kdy bude ledová plocha znovu připravena. Snad co nejdříve. Omlouváme se fanouškům za způsobené problémy, které však nemůže klub nikterak ovlivnit.“

________________________________________________________________________________________________________

Zveřejněno: 29.srpna 7.37 hod. Konec dlouhému čekání! Draci se poprvé od letošního jara vrátí zpátky na své kluziště, tedy pod střechu zimního stadionu v Šumperku. V útrobách haly na ně čeká překvapení v podobě nově zrekonstruované ledové plochy či střídaček. A zároveň modrožlutí absolvují další premiéru, odehrají vůbec první zápas před šumperským publikem v přípravě. Do Šumperku dorazí mančaft HC Slezan Opava, jemuž Kučerovi svěřenci mají co vracet. Přijďte poznat utvořený tým, duel mezi Draky a Opavou startuje v úterý 30. srpna od osmnácti hodin!

Pryč je nepříjemné dojíždění za kluzištěm do Uničova a jedno venkovní utkání za druhým. Fanoušci se dočkali a uvidí Draky na domácím kolbišti, které bude po náročnější rekonstrukci zářit novotou.

Zimní stadion Šumperk foto: h.s. - V. Václavková

Byť vylepšená ledová plocha není jediným důvodem, proč předposlední den měsíce srpna zavítat na hokej. Do Šumperka totiž chystá výpravu klub HC Slezan Opava. Právě při bitvě ve Slezsku modrožlutá družina padla poměrem 1:4 a úkol zní jasně – druholigovému celku předchozí porážku vrátit.

Slezan zápolil mezi mantinely už pětkrát, z toho třikrát slavil a ve dvou případech odcházel do kabiny šťastnější jeho soupeř. Vůbec první neúspěch Opavané zaznamenali v opětovném vzájemném měření sil s Novým Jičínem. Když odcházeli poraženi podruhé, nezvládli odvetný duel proti ostravské Porubě. Na domácím ledě od RT TORAX inkasovali tři branky, odpověděli pouze jediným přesným zásahem.

Šumperk v předešlém zápase splnil důležitý úkol, po dvou prohrách za sebou nedovolil další klopýtnutí a celkem jednoznačným výsledkem 5:2 předčil brněnskou Techniku, loňského semifinalistu třetí nejvyšší soutěže na východě. A co víc, hned čtyři góly Draci zapsali v přesilové hře, což je na přípravná utkání velmi dobrá vizitka. Do zápisu o utkání o sobě jako střelci dali vědět Daniel Vachutka, David Jurík, Jakub Ďurkáč, Milan Ostřanský a Michael Janota.

Zbývající zápasy Draků v přípravě

Šumperk - Technika (1. 9.)

Šumperk - Vsetín (6. 9.)

Shrneme i bilanci Šumperských v utkáních, jež stihli zatím pod záštitou přípravy na nový ročník odehrát. Parta vedená trenérem Radkem Kučerou zaznamenala stejný počet výher i porážek. Zatímco přehrála polskou dvacítku, Vítkovice a už zmíněnou Techniku, naopak musela gratulovat Porubě, Vsetínu a Opavě. Znovu však připomeneme, že ke všem šesti uvedeným kláním Draci vyrukovali mimo vlastní led, teď mohou ukázat dovednosti před vlastním publikem.

tabulka zdroj: h.s.                                                                            

Utkání Draci Šumperk – HC Slezan Opava proběhne v úterý 30. srpna od 18:00 hodin na Zimním stadionu v Šumperku.  

Autor: red., h.s. - Martin Schwarz

Fotogalerie

pozvánka na zápas               zdroj: h.s.

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.