Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 24. července 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Seniorka na Jesenicku během dne havarovala na dvou místech

24.07.2019 - Seniorka na Jesenicku během dne havarovala na dvou místech...

Počasí

24.07.2019 - Středa

Teplota: 29 / 15 - SkoroJasno

25.07.2019 - Čtvrtek

Teplota: 31 / 14 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Hokejová show v Šumperku! V celku, který se postaví Papírovým drakům, je i Aleš Holík

24. prosince 2018 - 08:35

Zpět na seznam článků

Pavel Kormunda (Papíroví draci) v ROZHOVORU přibližuje svůj vztah k Šumperku

Hokejová show v Šumperku! V celku, který se postaví Papírovým drakům, je i Aleš Holík

Aleš Holík foto: archiv šumpersko.net

V pátek 28. prosince od půl šesté odpoledne začíná exhibiční utkání, kde na jedné se straně postaví hráči, kteří před dvaceti lety vybojovali historický postup do I. ligy a na straně druhé hráči, kteří zanechali při hokejovém působení v Šumperku nesmazatelnou stopu. „Myšlenkou exhibičního utkání jsem se zabýval zhruba rok. Jde o ojedinělou událost, kdy se na jednom místě sejde parta skvělých kluků. Říkal jsem si, že by bylo super se zase vidět a zavzpomínat. Když jsem jim volal, viděli to úplně stejně a okamžitě potvrdili účast,“ s úsměvem přiblížil Radek Kučera.

pozvánka na exhibiční utkání zdroj: R.K.

Soupiska hráčů, kteří vybojovali postup: Jaroslav Miklenda, Marek Mastič, Radek Kučera, Martin Jenáček, Pavel Kormunda, Pavel Zdráhal, Milan Ministr, Jakub Šesták, Dušan Bařica, Petr Boháč, Michal Budina, Petr Šakarov, Jiří Vodák, Miroslav Cáb, Marek Lorenc, Zdeněk Zabloudil, Karel Ubry, Karel Tureček, Jindřich Setíkovský, Petr Rutar, Jiří Frýbort, Pavel Peksa.

HC Papíroví draci působili v Šumperku foto: archiv R. Kučera

Soupiska hráčů, kteří jsou pro Šumperk nezapomenutelní: Petr Betinec, Pavel Kněžický, Aleš Pazdera, Oldřich Kališ, Aleš Holík, Martin Novotný, Petr Havlíček, Jiří Guttler, Tomáš Brunec, Pavel Kopa, Petr Giesl, Marek Mach, Jakub Hulva, Adam Červenka, Karel Plášek, Radim Antonovič, Roman Meluzín, Svatopluk Číhal, Ivan Alka, Jaroslav Hradil, Rudolf Haluza.

Jak vzpomínáte na své působení v Šumperku?

Pavel Kormunda: Nevím, jestli se nebudu opakovat, jelikož to říkám všude, ale mé působení v Šumperku bylo to nejlepší, co jsem v životě po sportovní stránce zažil-poznal jsem výborné hráče, skvělou hokejovou partu, úžasné fanoušky a přátele na celý život.

Proč si myslíte, že se Vám podařil takový úspěch? Co za tím bylo?

Pavel Kormunda zdroj foto: archiv R.K.Pavel Kormunda: Každý úspěch v kolektivním sportu je souhrn několika faktorů a díky Ivanu Štodtovi a trenérům, kteří dokázali oslovit a sehnat kluky s charakterem vítězů, kluky kteří věděli, co chceme dokázat a kteří dokázali tužit partu, byly tyto faktory naplněny. Dalo by se říci, že jsme vytvořili "sportovní rodinu" do které patřili i lidé kolem našeho kolektivu a samozřejmě fanoušci, neboť to co se dělo při domácích i venkovních zápasech a hlavně v bojích o postup do první ligy jsem v životě nezažil. Pamatuji si, jak jsme se chodili rozcvičovat ven před zimní stadion, což bylo odhadem jeden a půl hodiny před první buly a v ochozech už stály stovky lidí, aby měli to své místo-neskutečný! Nebo když si brali dovolené, aby za námi mohli jet ve všední den na zápas. Na to nikdy nezapomenu.

Patříte mezi nejoblíbenější hokejisty, kteří kdy v Šumperku působili. Stýkáte se s některými fanoušky i dnes?

Pavel Kormunda: Pokud tomu tak opravdu je, tak je to pro mě velká čest! Jak jsem řekl v úvodu, byly to mé nejlepší hokejové roky a díky nim se s některými fanoušky stýkám dodnes (bohužel se už ale nevracím do Šumperka tak často. Zkusím to napravit!

Udržujete kontakt se spoluhráči?

Pavel Kormunda: Je všeobecně známo, že mým největším šumperským parťákem je Radek Kučera - hodně jsme toho spolu prožili nejen na ledě a dalo by se říci, že to je můj velký brácha a to nejen vzrůstem, takže když jsem v Šumperku, většinu času trávíme spolu.Jsem v kontaktu s Petrem Boháčem, občas s Dušanem Bařicou a někdy potkám Petra Giesla.

Radek Kučera foto: archiv šumperko.net

Jak se těšíte na akci Papíroví Draci po dvaceti letech?

Pavel Kormunda: Jelikož jsem spoustu kluků neviděl strašně dlouho i těch dvacet let, tak se těším moc. Bude super se zase vidět, určitě se budou vytahovat různé historky, možná i hokejové Mrkající a oživíme si tu úspěšnou minulost. Co od toho očekávám je hodně legrace a krásný návrat do minulosti-pro mnohé z nás to byl hokejový vrchol a my měli to štěstí, že jsme u něj mohli společně být. Nápad je úžasný a chtěl bych Kůčovi moc poděkovat, že to dokázal dát dohromady a že kluci v této hektické době přijedou. Akorát snad diváci nebudou zklamání, že už neuvidí ty rychlíky, co viděli tenkrát aspoň v mém případě Usmívající se  Jinak věřím, že spoustě klukům to bude ještě jezdit-jsou o proti mně ještě mladíci a diváci uvidí krásné akce a góly, pokud nás teda gólmani nevychytají.

Autor: red., j.k., s.,a.,

Fotogalerie

Aleš Holík                       foto: archiv šumpersko.net

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.