Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 14. října 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Radka Fišarová, Anna Lukášková & Litera

14.10.2019 - Radka Fišarová, Anna Lukášková & Litera - Benefiční...

Počasí

14.10.2019 - Pondělí

Teplota: 19 / 12 - Oblačno

15.10.2019 - Úterý

Teplota: 21 / 14 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Horáčkův recitál bude poctou Petru Hapkovi

10. února 2016 - 12:14

Zpět na seznam článků

Projekt Na cestě má zastávku Zábřehu

Horáčkův recitál bude poctou Petru Hapkovi

Michal Horáček zdroj foto: z.k.

Kulturní dům v Zábřehu přivítá v pondělí 22. února textaře, básníka, spisovatele, novináře a vystudovaného antropologa v jedné osobě – kouzelníka s českým jazykem Michala Horáčka. Ten si do nového hudebního pořadu nazvaného Na cestě přizval velmi různorodé hosty: zpěváky Lenku Novou, Františka Segrado, Ondřeje Rumla a orchestr pod vedením Petra Maláska.

Lenka Nová, zpěvačka a divadelní herečka, dříve působila ve formaci Laura a její tygři, František Segrado, který vystupoval s kapelou Čechomor a s Michalem Horáčkem spolupracuje již delší dobu, se do povědomí diváků zapsal i díky pohádce Tři bratři, kde kouzelně zpívá part vlka, Ondřej Ruml je zase znám především jako muzikálový zpěvák. „Skladatele a klavíristu Petra Maláska si naše publikum jistě pamatuje například z recitálů, na kterých v Zábřehu doprovázel Lucii Bílou,“ připomněl Vratislav Jarmar ze Zábřežské kulturní.

Michal Horáček v pořadu Na cestě zdroj foto: z.k.

Na jejich společném koncertu zazní především písně, které během třicetileté spolupráce vytvořil tandem Hapka & Horáček. Tak jako jsou písně z jejich dílny produktem, který prověřil čas, rozhlasový éter i zájem posluchačů mnoha generací, slibuje i jejich koncertní provedení výjimečný zážitek. „Každý z nás je úplně jiný, osobitý, ale ne obyčejný, naše životní cesty začínají tím, že se narodíme, a končí tím, že zemřeme. Ale to, co je mezi tím, to je úžasná cesta a o tom také koncert bude,“ uvedl k projektu Na cestě Michal Horáček. Ten bude prokládat hudební vstupy mluveným slovem, ve kterém se s diváky podělí o zážitky ze své životní cesty a zavzpomíná na Petra Hapku.

Vstupenky na tento mimořádně kvalitní pořad nabízí prodejní místa Zábřežské kulturní v Zábřehu, Šumperku, Mohelnici, Štítech a Hanušovicích.

Autor: red., z.k.

Fotogalerie

Michal Horáček            zdroj foto: z.k.

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.