Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 15. října 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Radnice přijímá nominace na Cenu města Zábřeh

15.10.2019 - Radnice přijímá nominace na Cenu města Zábřeh -...

Počasí

15.10.2019 - Úterý

Teplota: 21 / 14 - Oblačno

16.10.2019 - Středa

Teplota: 15 / 10 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Hořelo v Mladoňově a Horních Studénkách

20. dubna 2014 - 12:47

Zpět na seznam článků

Dva lesní požáry likvidovali hasiči na Šumpersku

Hořelo v Mladoňově a Horních Studénkách

ilustrační snímek zdroj foto:HZS Ok

V sobotu 19.dubna vyjížděli hasiči na Šumpersku likvidovat dva lesní požáry. Škody naštěstí nejsou vysoké a nikdo při požárech nebyl zraněn. 

První lesní požár byl oznámen na operační středisko HZS Olomouckého kraje krátce před půl čtvrtou odpoledne v Horních Studénkách. Na místo vyjely jednotky profesiálních i dobrovolných hasičů. „V lese ve směru na Olšanský les spadl strom na dráty vysokého napětí a jiskření způsobilo požár na ploše asi 30x10 metrů,“ uvedla tisková mluvčí HZS Vladimíra Hacsiková.

Hasiči požár zlikvidovali a místo předali revírníkovi. Oheň zasáhl převážně nízký porost a škoda, která vznikla, byla vyčíslena na pětadvacet tisíc korun.

Druhá událost byla oznámena na operační středisko z Mladoňova krátce po šestnácté hodině.  Na místo vyjeli profesionální hasiči ze Šumperku a dobrovolní hasiči z Nového Malína a Šumperku-Temenice. „Po příjezdu zjistili, že hoří asi patnáct vzrostlých stromů a lesní hrabanka na ploše 60x30 metrů,“ informovala mluvčí Hacsiková.

Výše škody byla vyčíslena na dvacet tisíc korun. „Příčinou vzniku požáru bylo jednání neznámé osoby,“ dodala tisková mluvčí.

Autor: red.,V.Hacsiková

Fotogalerie

ilustrační snímek                    zdroj foto:HZS Ok

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.