Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 29. ledna 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Zaměstnanci Porodnicko-gynekoligické kliniky dorazili ke skupinovému odběru

29.01.2020 - Zaměstnanci Porodnicko-gynekoligické kliniky dorazili ke...

Počasí

29.01.2020 - Středa

Teplota: 3 / -1 - prehanky-Sníh

30.01.2020 - Čtvrtek

Teplota: 4 / 1 - Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

Horokros 2012

22. října 2012 - 08:59

Zpět na seznam článků

Chlapácký běh 2012

Horokros 2012

Horokros 2012 foto:sumpersko.net

A je to tady, v neděli 21. října se běžel 27. ročník Horokrosu, který byl zároveň i posledním závodem seriálu závodu Chlapácký běh 2012. Horal Šumperk co by hlavní pořadatel připravil náročnou 16 kilometrovou trať v kopcovitém terénu. Tento závod si nenechalo ujít 84 sportovců a sportovkyň, které na startu přivítalo podzimní inverzní počasí. Všichni se chtěli porvat o poslední body do celkového hodnocení Chlapáckého běhu 2012, i když v některých kategoriích již bylo předem rozhodnuto dosaženými výsledky v předchozích závodech.

27. ročník Horokrosu
Pořadatelé očekávali první závodníky v cíli něco pod jednu hodinu a to se také splnilo. Přesně ta hodina stačilo na to, aby inverzní počasí ustoupilo a sluníčko proteplilo cíl v prostoru parkoviště SOU Šumperk ul. Gen.Krátkého. První protnul cílovou pásku Marek Procházka v čase 58:47 před druhým Vojtěchem Králem v čase 59:22 a třetím Pavlem Dvořákem v čase 62:17. Fotogalerie ZDE 1., Fotogaleri 2.


Hned za cílovou páskou  popsal Marek průběh závodu:
Marek ProcházkaMarek Procházka: "Po celou dobu jsem se snažil držet Vojty, který byl hlavním favoritem závodu. Počítal jsem, že mi dneska nadělí dvě až čtyři minuty v cíli. Vytáhl jsem se za ním na nejvyšší bod stoupání a říkal jsem si, pokusím se ho držet, co to jen půjde. Asi v poslední třetině závodu přišla na Vojtu zdravotní indispozice (žaludeční potíže), tehdy jsem se od Vojty odpoutal a doběhl do cíle první. S tímto vítězstvím jsem v žádném případě nepočítal, ale ze zkušenosti vím, že zdravotní problémy mohou potkat kohokoliv ze závodníků mě nevyjímaje. Vojta své problémy zvládl a jak jsi viděl, doběhl těsně za mnou."


V ženách si pro vítězství přiběhla Lenka Planičková v čase 73:09 před druhou Evou Filipiovou v čase 74:14 a třetí Kateřinou Sedláčkovou v čase 85:20. Výsledková listina ZDE

Součástí závodu byl i závod pro nejmenší 21. Šumperský prcek, který na start přilákal 38 závodníků a závodnic.start Prcka

Závod se běžel na téměř tři kilometry (2,9). Cílovou páskou proběhl těsně jako první Marek Sedláček před Ondřejem Jílkem a třetím Jiřím Sadilem.

z trati Prcka

Časy v Prckovské kategorii se dále přepočítávají přesně stanoveným koeficientem k věku závodníků a závodnic. Výsledky tak v konečné fázi doznají určitých změn v pořadí. Výsledková listina ZDE
Fotogalerie ZDE

Autor: sol, foto:sumpersko.net

Fotogalerie

Horokros 2012   foto:sumpersko.net

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.