Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 21. února 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

FOTO: Pyrotechnici a hasiči cvičili s výškovou technikou

20.02.2024 - FOTO: Pyrotechnici a hasiči cvičili s výškovou technikou...

Počasí

21.02.2024 - Středa

Teplota: 8 / 3 - obcasny-Déšť

22.02.2024 - Čtvrtek

Teplota: 7 / 3 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Horská služba Jeseníky

05. července 2023 - 08:49

Zpět na seznam článků

Zve na svůj velký den

Horská služba Jeseníky

Den s HS zdroj foto: archiv sumpersko.net - Milan Jeřábek

Horská služba se opět připravuje na svůj velký den. V sobotu 15. července v deset hodin v areálu zámeckého parku v Loučné nad Desnou. Můžete se těšit na spoustu zajímavých věcí z oblasti činnosti Horské služby a na mnoho atrakcí pro děti i dospělé.

Bohatý program Dne s Horskou službou je určen pro všechny věkové kategorie. „Děti se budou moci povozit na dvou lanovkách, vyzkoušet si obratnost na lanovém žebříku a pohyblivé kládě nebo zkusit slack – line. Pro všechny je k dispozici prohlídka vybavení horské služby, představení práce našich kynologů, komentované ukázky technického zásahů a ošetřování zraněného,“ zve za tým pořadatelů Roman Fišnar.

V letošním roce potvrdili svou účast horští záchranáři z Horské záchranné služby Slovenska, GOPR Krkonoše Polska a Soccorso Alpino E Speleologico Veneto Itálie.

Na místě bude také stánek se zimním a lavinovým vybavením, zájemci mohou navštívit expozici o historii horské služby.

Zájemci budou mít příležitost otestovat si svou kondici na dvou trasách běhu Horské služby na Tři kameny 8km a 15km, delší trať svým profilem a délkou odpovídá fyzickým prověrkám horských záchranářů v Jeseníkách. 

Pro děti je připraven velmi zajímavý soutěžní program s plněním úkolů na stanovištích a následně možností získat chutné, hodnotné a užitečné ceny, které jsou připraveny pro prvních 400 zaregistrovaných dětí v hlavním stanu Horské služby.

Součástí bohatého doprovodného programu bude také Workshop Pevnost poznání – chemická laboratoř na téma Chemie plynů – zahrnuje pokusy s kapalným dusíkem, zapalování rukou, oblíbené sopky a mnoho dalšího, tvořivé aktivity – malování na dřevo, výroba dárků atd., RC Vikýrek - odpočinková zóna pro děti, kojící koutek, hry pro děti. „Jarmark řemeslných výrobků, šperků, zdravá výživa, lokální produkty atd, Zajištěno je i opravdu bohaté občerstvení včetně nejrůznějších specialit a míchaných nápojů,“ zve k návštěvě Roman Fišnar.

Večerní program zajistí hudební kapela Vlny, Portless (bývalé Support Lesbiens) a Queenways (revival kapely Queen), program zakončí DJ Řehůřek.

FOTOREPOTÁŽ z akce v roce 2022

Autor: red., Roman Fišnar - HS

Fotogalerie

Den s HS            zdroj foto: archiv sumpersko.net - Milan Jeřábek

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Silvestr s otužilci v Bludově

Silvestr s otužilci v Bludově

Fotek: 99
Přidáno: 31.12.2023

Vánoce na zámku Velké Losiny

Vánoce na zámku Velké Losiny

Fotek: 49
Přidáno: 28.12.2023

Zabíjačkové hody

Zabíjačkové hody

Fotek: 30
Přidáno: 16.12.2023

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.