Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 18. září 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Losiny budou v posledním zářijovém víkendu opět čokoládové

18.09.2021 - Losiny budou v posledním zářijovém víkendu opět...

Počasí

18.09.2021 - Sobota

Teplota: 16 / 11 - obcasny-Déšť

19.09.2021 - Neděle

Teplota: 15 / 7 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Horská výzva 2013 pokračuje v Krkonoších

21. července 2013 - 22:52

Zpět na seznam článků

Trasa závodu přes Sněžku nebyla povolena

Necelé dva týdny zbývají do zahájení třetího závodu seriálu Rock Point – Horská výzva 2013. Ve dnech 2. - 3. srpna se uskuteční v Krkonoších pokračování oblíbeného adrenalinového seriálu.

Na start ve Špindlerově Mlýnu v areálu ve Svatém Petru se postaví 650 závodníků z České republiky a Slovenska. Změří své síly v horském běhu a trekingu.

Horská výzva 2013 - Zadov

Do závodu se přihlásil oproti loňskému roku dvojnásobný počtu startujících, což slibuje perfektní zážitky a atmosféru pro závodníky a všechny přihlížející.

Bohužel tato pozitivní zpráva pro organizátory a účastníky, nebyla příznivá pro zástupce správy Krkonošského národního parku. Ti byli v průběhu jednání ohledně udržení původní trasy závodu neoblomní.

Trasu závodu přes Sněžku nepovolili. „I přes veškerou snahu o udržení stejné trasy jako v loňských ročnících se nám při jednáních se zástupci Krkonošského národního parku nepodařilo prosadit náš záměr a původně navrhovaná trasa přes Sněžku nám byla zamítnuta. Aspektů, kterými správa KRNAP odůvodnila své rozhodnutí bylo více: velký počet návštěvníků v době letních prázdnin, výstavba nové lanovky na Sněžku, poničení některých cest nedávnými povodněmi, ochrana první zóny NP apod. I když nás to mrzí, nezbývá, než se s rozhodnutím správy KRNAP smířit. Věříme však, že jsme pro závodníky nachystali i tak pěknou a možná ještě náročnější trať, která jim bude určitou satisfakcí za nepovolený přechod přes Sněžku,“ uvedl ředitel závodu Pavel Zitta.

Připraveny jsou trasy dvou délek Long a Half.

Trasa Long měří devětašedesát kilometrů a odstartuje hlavní kategorií v pátek 2.srpna ve 23.30 hodin. Následovat bude kategorie Dogtrekking ve 23.55 hodin. Trasa Half měří osmatřicet kilometrů startuje v sobotu 3.srpna v 9.30 hodin. Poslední odstartuje kategorie Dogtrekking v 10.00hodin.

Horská výzva 2013 Zadov

„Registrace do krkonošké části seriálu Horská výzva na webových stránkách závodu je již ukončena. Přihlásit se však můžete i přímo na místě v areálu ve Sv.Petru, podle zvolené kategorie,“ upřesňuje ředitel závodu Pavel Zitta.

Více informací k závodu i změnám na trati ZDE

 

 

Autor: red.,P.Zitta

Fotogalerie

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Dny evropského dědictví v Zábřeze II.

Dny evropského dědictví v Zábřeze II.

Fotek: 54
Přidáno: 14.09.2021

Dny evropského dědictví v Zábřeze

Dny evropského dědictví v Zábřeze

Fotek: 45
Přidáno: 14.09.2021

ŠumpeRun 2021 III

ŠumpeRun 2021 III

Fotek: 77
Přidáno: 12.09.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.