Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 14. dubna 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Vrcholí revitalizace parku Knížecí sady Zábřeh

13.04.2021 - Vrcholí revitalizace parku Knížecí sady Zábřeh -...

Počasí

14.04.2021 - Středa

Teplota: 7 / 1 - Sníh

15.04.2021 - Čtvrtek

Teplota: 4 / 2 - Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

Horská výzva 2020 dostala finální podobu

19. června 2020 - 08:50

Zpět na seznam článků

On-line registrace bude spuštěna 30. Června

Horská výzva 2020 dostala finální podobu

ilustrační snímek zdroj foto: archiv Patrik Pátek/PatRESS.cz

Pandemie koronaviru donutila pořadatele sportovních akcí k celé řadě neplánovaných kroků. K velkým změnám museli přistoupit také organizátoři oblíbeného seriálu horských běhů a trekingu Horská výzva. Ti právě potvrdli jeho finální podobu pro letošní rok.

Seriál se nakonec letos poběží jen na dvou nejoblíbenějších zastávkách a to v Jeseníkách a v Beskydech. „Koronavirus a situace okolo něj nás letos, stejně jako mnoho dalších organizátorů, významně zasáhla ve všech směrech. Se změnou termínu je spojeno zdlouhavé vyjednávání s úřady a vlastníky pozemků. Tím, že běháme v horských lokalitách, je to o to složitější a my nechtěli věc za každou cenu hrotit. Z našeho pohledu by nemělo smysl kohokoli strhnout a nasázet závody třeba po týdnu nebo dvou, abychom vše dohnali. Vždyť závodníci také potřebují odpočívat a my chceme jít za celkovou kvalitou a aby si náš seriál užívali,“ sdělil Pavel Zitta, ředitel seriálu Horská výzva, když současně upozornil i na ekonomickou stránku věci. „Mnoho našich partnerů muselo částečně omezit marketingové aktivity a tím i podporu sportovních akcí jako je i Horská výzva. Abychom mohli závodníkům zaručit komfort a vysokou úroveň organizace, na kterou byli zvyklí, rozhodli jsme se pro letošní rok pro tuto redukci závodů na dvě nejoblíbenější štace, a to nejstarší ze závodů - Jesenickou výzvu a pak jeden z nejoblíbenějších závodů uplynulých let - Beskydskou zastávku,“ vysvětlil důvody k zásadním změnám Pavel Zitta.

Oproti prvotně naplánovaným sedmi zastávkám se poběží nakonec jen dvě. V původním srpnovém termínu zůstává Horská výzva v Jeseníkách (7.- 8. srpna). O měsíc později se poběží v Beskydech. Beskydy nahradily Krkonoše a o týden se posunuly. Běžci se tedy mohou těšit na nový termín 18. – 19. září. Oba závody proběhnou v klasickém duchu Horské výzvy.

ilustrační snímek zdroj foto: archiv Patrik Pátek/PatRESS.cz

Na programu jsou tři závodní trasy – Long, Half a Short i nesoutěžní, charitativní Pochod s Mixitkou. Na všech distancích startují muži, ženy, dogtrekaři a dogtrekařky a pak dvoučlenné týmy. „Znovu rád připomenu, že letošní novinka v podobě startu jednotlivců na královské trase Long, zůstala zachována,“ upozornil Pavel Zitta.

Kvůli zkrácení série na dvě zastávky by smysl postrádalo i následné celkové vyhodnocení. Pořadatelé ale běžce motivovat nezapomněli. Obligátní bodový zisk z nich bude totiž započítán do série ročníku 2021! „Po těchto dvou závodech vyhlašovat vítěze, tak jako tomu bylo v uplynulých letech, nebudeme. Bodové zisky se tak budou připočítávat do dalšího ročníku série, takže ti, kteří budou chtít útočit na celkové pořadí v Horské výzvě napřesrok, by si neměli nechat letošní dva podniky určitě uniknout,“ podotkl ředitel Zitta.

ilustrační snímek zdroj foto: archiv Patrik Pátek/PatRESS.cz

Přestože letošní ročník proběhne zcela nestandardně, běžci se o své jistoty obávat nemusí. Platné například zůstávají i již zakoupené dárkové poukazy pro tento rok. „Pokud je někteří nestihnout vyčerpat v letošním roce, využít je mohou i v tom příštím. O své peníze nikdo nepřijde. To byl i důvod proč, jsme nevybírali startovné dopředu, když nastala koronavirová doba. K našim běžcům jsme vždy féroví a už teď se těšíme, až se s nimi na letošních závodech opět potkáme,“ pronesl Pavel Zitta, když upřesnil, že propozice k závodům, včetně nových pravidel budou na oficiálním webu závodu umístěny do konce tohoto týdne. On-line registrace do obou akcí pak bude spuštěna 30. června.

Autor: red., P. Pátek

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: archiv Patrik Pátek/PatRESS.cz

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Policie hodnotí první týden opatření

Policie hodnotí první týden opatření

Fotek: 43
Přidáno: 08.03.2021

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.